Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Bol na dne a bez peňazí. Od kamaráta si požičal 20 libier a dnes má majetok v hodnote pol milióna

Stačilo 20 libier, aby sa odrazil od dna.


Scott Oldroyd z anglického Wakefieldu to nemal v živote vôbec jednoduché. Jeden čas pracoval ako montér solárnych panelov, ale prepustili ho (podľa jeho slov nespravodlivo).

Ako píše portál LADbible, 44-ročný muž sa tak ocitol v náročnej situácii. Pokúšal sa síce rozbehnúť záhradkársky biznis, ale bez úspechu. Peniaze sa mu míňali a zhoršovalo sa aj jeho psychické zdravie.

Scottov kamarát mu teda poradil, nech si postaví stánok a začne na trhu predávať dekorácie z dreva. Dokonca mu na to požičal aj 20 libier (cca 23 eur). Biznis sa ujal až neuveriteľne dobre a Scott má teraz majetok v hodnote 500-tisíc libier (583-tisíc eur). Ako pre novinárov ale priznal, ešte pár rokov dozadu na tom bol mizerne.

Od kamaráta si požičal 20 libier a dnes má majetok v hodnote pol milióna
Shutterstock

Bolo veľmi zlé počasie, nebola práca a ja som upadol do depresie. Sedel som doma deň za dňom a hral sa na telefóne, namiesto toho, aby som sa zdvihol a niečo robil,“ prezradil. „Niekedy, keď som sa ráno necítil dobre, vôbec som nevyliezol z postele, pretože som nechcel čeliť problémom.“

Z dna na vrchol

Návrh kamaráta, aby začal predávať drevené ozdoby, bral ako poslednú možnosť. Ani sám ale netušil, ako dobre sa mu bude dariť. Jeho výrobky sa tešili veľkej popularite a počas vianočného obdobia sa predávali jedna radosť. Scott tak získal prvých 3-tisíc libier (asi 3 496 eur), ktoré mu výrazne pomohli odraziť sa od dna.

Napokon založil vlastnú firmu So Wood Ornamentals a otvoril si aj plnohodnotnú predajňu. Najprv si budovu len prenajímal, ale keďže biznis išiel viac než dobre, čoskoro bol schopný si ju kúpiť. Ako sám uznáva, bolo v tom aj veľké riziko, ktoré však bol ochotný podstúpiť. Nezapiera tiež, že začiatky boli naozaj ťažké.

Od kamaráta si požičal 20 libier a dnes má majetok v hodnote pol milióna
Shutterstock

„Ľudia nás nepoznali, prípadne nám nedôverovali, ale teraz ich u nás nakupuje stále viac a viac,“ povedal Scott. „Robíme veci, o ktorých som si nikdy nemyslel, že ich budem robiť.“ Dodal, že svoju prácu miluje a už nikdy sa nechce vrátiť do fabriky. V jeho stopách by chcel jedného dňa pokračovať aj jeho 12-ročný syn Archie.

Scottov príbeh je dokonalou ukážkou toho, ako aj malé veci (v tomto prípade 20 libier) dokážu zásadne zmeniť ľudský život.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť