Borat sa vracia! Druhý diel je zábavnou satirickou jazdou, ktorú by si nemal vynechať

Najslávnejší kazašský reportér Borat Sagdijev opäť Ameriku nešetrí.

Zdroj: Amazon Studios / moviestillsdb.com

Legendárny kazašský reportér Borat Sagdijev (Sacha Baron Cohen) sa vracia v novom filme! Ten vznikal vo veľkej tajnosti a pred pár dňami si odbil svoju premiéru na streamovacej platforme Amazon Prime. Od premiéry prvého filmu ubehlo už dlhých 14 rokov, ale fanúšikovia verili, že Boratov návrat do USA bude aj tentokrát poriadne zábavný. Ale je to skutočne tak? Na to sa pozrieme v tejto menšej recenzii.

Borat sa vracia!

Po premiére prvého filmu Borata v jeho domovine nečakalo vrelé prijatie. Vo svete totiž Kazachstan zosmiešnil, za čo si vyslúžil umiestnenie do gulagu. Lenže teraz si ho vláda opäť povolala, aby sa do Ameriky vrátil a ako dar doručil viceprezidentovi Michaelovi Penceovi opicu Johnnyho, kazašského ministra kultúry a slávneho herca z filmov pre dospelých. Lenže všetko dopadne trochu inak a na scénu sa navyše dostaví Boratova dcéra Tutar (Maria Bakalova), ktorá je odhodlaná svojho otca do „Yankee landu“ sprevádzať.

Amazon Studios

Stále slušná zábava

Réžie druhého dielu sa chopil Jason Woliner a jeho koncepcia je vlastne rovnaká ako v prípade jednotky. Opäť ide o spojenie viacerých skečov, postavených na vtipnej interakcii Borata (a v tomto prípade aj jeho dcéry) s ničnetušiacimi Američanmi. Keďže je však Borat v Amerike známou celebritou, musí sa náš reportér často maskovať.

V zásade sa dá povedať, že pokiaľ si sa bavil v prípade jednotky, je tu dobrý predpoklad, že sa zasmeješ aj pri dvojke. Jedným dychom ale treba dodať, že satirické ostrie druhého Borata je o niečo tupšie. To ale nie je úplne jeho vina. 14 rokov je skrátka dlhá doba a svet sa radikálne zmenil (väčšinou k horšiemu). To znamená, že to, čo bolo vtedy šokujúce, je dnes už normou a hranice sa dosť výrazne posunuli.

Amazon Studios

Na jednotku film nemá, ale hanbu jej nerobí

Samozrejme, aj tentokrát dôjde na overené vtipy, ktoré si berú na paškál rasizmus, sexizmus či antisemitizmus. K tomu sa pridáva aj humor na účet politiky Donalda Trumpa, konšpirátorov či koronavírusu. Stále je to solídna zábava, ale konfrontácia s Američanmi je tentokrát akási miernejšia a menej konfliktná.

Borat má ale stále dobrú formu a dokáže spoľahlivo baviť. Veľkým plusom sa navyše ukázala byť aj jeho dcéra Tutar v podaní nesmierne talentovanej Marie Bakalovej. Tá má s Cohenom naozaj skvelú chémiu a obaja sa po stránke humoru výborne dopĺňajú.

Amazon Studios

Jednotlivé skeče sú naviazané na dobre fungujúci celistvý príbeh a tá hodina a pol ubehne ako nič (hoci miestami tempo trochu drhne). Borat 2 je tak slušnou komédiou, ktorá ponúka viacero výborných nápadov a Ameriku rozhodne nešetrí. Už to ale skrátka nepôsobí tak originálne a nekorektne ako kedysi. To ale rozhodne neznamená, že by si nové dobrodružstvo Borata Sagdijeva mal prehliadnuť. Naopak, ak ti tento druh humoru sedí, sklamaný určite nebudeš.

Zhrnutie

Čo teda povedať na záver? Sacha Baron Cohen a jeho tím pre nás opäť pripravili slušnú komédiu. Možno sa nestane takou klasikou ako jednotka, ale stále ide o kvalitnú zábavu, ktorá v tomto temnom roku rozhodne poteší. Satira stále funguje, Cohen je ako vždy skvelý a Maria Bakalova sa ukázala ako veľký talent. Snáď ju budeme vídať aj v budúcnosti.

Druhý diel Borata nájdeš na Amazon Prime.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Odhalenia tajomstiev animovaných rozprávok, ktoré ťa prekvapia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME