Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Kto by nepoznal anglického herca, ktorý sa preslávil fiktívnym dokumentom Borat: Nakúkanie do ameryckej kultúry na objednávku slavnoj kazašskoj národa. Sacha Baron Cohen a jeho legendárne plavky Mankini pobláznili celý svet. Obliecť si ich chceli aj šiesti Česi na dovolenke priamo v Kazachstane v meste Astana.

zhaloby_astana/instagram.com (https://www.instagram.com/p/BbcAXDxlWYy/)

Film Borat je plný sexistických a rasistických narážok a hlboko urazil celý národ. Hneď po uvedení filmu sa stal v Kazachstane zakázaným, aj keď minister zahraničných vecí nakoniec vyjadril vďaku práve Cohenovi, keďže po tomto skvoste vysoko stúpla turistika v ich krajine. Aj zlá reklama je predsa len reklama. Českým turistom prišlo vtipné vyfotografovať sa pred nápisom I love Astana a neunikli ani pozornému oku policajtov. Stalo sa to v novembri minulého roku a za drobné výtržníctvo im udelili pokutu. Samotný Sacha Baron Cohen sa veľkoryso rozhodol, že pokutu zaplatí za nich, peniaze im dodatočne pošle a dokonca im sľúbil, že sa s nimi stretne v januári v Londýne. 

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-high-five-sacha-baron-cohen-l0ErFafpUCQTQFMSk)

Chlapci sa s Boratom stretli v reštaurácií na Trafalgar Square, kde chvíľu debatovali aj o celej akcii, o Boratových filmoch a nezabudli si vymeniť s týmto hercom aj pár darčekov. Peniaze si však nenechali pre seba, ale rozhodli sa ich darovať a to 1000 českých korún na nákup kozy pre policajné oddelenie v Astane a 17 000 českých korún venovali klinike detskej chirurgie v Motole (Česká republika). Fotka Čechov so šekom v ruke a v legendárnych Mankini plavkách síce vznikla v Londýne, no nikoho z nás určite neprekvapí, že je to pred kazašskou ambasádou.

Cohen zazdieľal fotku na facebooku s odkazom, že je rád, že si mohol dať pivo so svojimi českými kamarátmi.

Markus Krug/facebook.com (https://www.facebook.com/markuskrug.official/photos/a.1223931850956168.1073741828.335404969808865/1979892905360055/?type=3&theater)

Zdroj: idnes.cz
Titulná fotka: Markus Krug/facebook.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť