Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
V spolupráci s mobil online s.r.o.

„Bráško, tá cena je pevná?“ 5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu

Predať či nepredať - to je otázka.


Vieme si k nim vybudovať citový vzťah, no (na našu veľkú smolu) nie sú nesmrteľné. Reč je o mobilných telefónoch, bez ktorých sa väčšina ľudí doby modernej už skrátka nepohne. Hoci nám verne slúžia, s príchodom nových modelov sa viaže aj túžba po menšom upgrade, a tak skôr či neskôr musíme premýšľať, ako sa zbaviť toho starého.

Predať ho cez online bazár alebo posunúť známemu? Ak si sa v tejto situácii ocitol v minulosti ty sám, dobre vieš, že ti hlavou víria desiatky otázok. Niektoré z nich sme v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom zachytili v tomto článku, tak si ich poď spoločne s nami prečítať.

1. Predaj cez online bazár

Predaj mobilu cez internet znie ako tá najjednoduchšia vec na svete. Nemusíš nič riešiť, vlastne ani vyliezať z domu – stačí pár fotiek, stručný popis a do pár minút máš v inboxe desiatky správ od potenciálnych kupcov. Ani sa nenazdáš, mobil je fuč a ty si o pár stoviek eur ťažší. Ha. Ha. Ha. Kiežby.

„Bráško, tá cena je pevná?“ pýta sa jeden špekulant, zatiaľ čo druhý sa ani nezaťažuje formalitami a rovno zjednáva. „Vymením ho za starší model a desaťeurový doplatok,“ píše ďalší a v momente ho strieda iný s ponukou, ktorá sa neodmieta. „Dám ti zaň sliepku, ktorá už neznáša, a dva poháre domácich uhoriek.“ Nuž, toto bude ešte na dlhé lakte.

5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Predaj známemu

Nie nadarmo sa hovorí, že pre jedného odpad, pre druhého poklad. Keď spomenieš, že predávaš mobil, určite sa v tvojom okolí nájde niekto, kto akurát zháňa nový. Nalejme si však čistého vína – táto možnosť nie je práve ideálna. Po prvé, ako správny kamarát, zať či sused mu budeš musieť urobiť cenu, a po druhé, najbližšie dni budeš slúžiť ako zákaznícka podpora. Kedykoľvek mu niečo nepôjde nastaviť, budeš prvý, komu zavolá.

5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu
ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Necháš si ho

Nikdy nevieš, kedy sa ti môže zísť. Nový mobil predsa nie je nerozbitný a pri tvojej šikovnosti ho od „kompletky“ delí vždy len jedno potknutie sa na schodoch. „Radšej si ho nechám,“ povieš si teda a odložíš ho do šuplíka na horšie časy, ktoré prídu… povedzme si na rovinu, vlastne nikdy.

Svoje nové zlatíčko budeš strážiť ako oko v hlave, a kým sa mu niečo stane, beztak vyjde desať ďalších modelov. Jeho predchodca bude teda do konca svojich dní okupovať miesto v povestnej zásuvke a zazerať na teba pri každom hľadaní USB kábla.

5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu
ArtCaveManiac / EMEFKA

4. Zaváhal si a…

Vieš, ako sa vraví – kto zaváha, nežerie. Dlho si tápal, či ho posunúť ďalej, a teraz si môžeš akurát tak trhnúť. Nielenže používaním nadobudol škrabance, ktoré kričia aj z druhého konca ulice, kým si sa rozhýbal, o tento model už nikto nemá záujem. Pri predaji mobilného telefónu zohráva čas veľmi dôležitú úlohu. Treba to riešiť okamžite, jeho cena totiž padá závratnou rýchlosťou.

5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu
ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Výkup v obchode

Pokiaľ nechceš pri predaji starého mobilu zošedivieť, je pre teba ideálnou voľbou výkup v obchode. Nie je to žiadna raketová veda. Na internete zistíš ponúkanú cenu a za predpokladu, že si s ňou spokojný, ho predáš a máš vybavené. Spoľahlivým miestom na výkup mobilov je eshop Mobilonline, ktorý ťa od nepotrebného zariadenia odbremení rýchlo a jednoducho.

Na ich stránke si vyhľadáš svoj model, popíšeš jeho stav a zistíš, koľko ti zaň vedia ponúknuť. Následne si vyberieš, ako im zariadenie doručíš, a vyplníš nezáväznú ponuku, ktorou získaš garanciu výkupnej ceny na dobu 3 dní. Pri osobnom predaní zariadenia na predajni dostaneš peniaze na ruku okamžite, ak zvolíš výkup kuriérom, po kontrole stavu ti pípnu na účet do troch pracovných dní.

5 situácií, ktoré si zažil, keď si sa chcel zbaviť starého mobilu
ArtCaveManiac / EMEFKA

Nový telefón „za babku“

V prípade, že telefón nepredávaš, ale kupuješ, Mobilonline ti podá pomocnú ruku aj tu. Na ich stránke nájdeš pestrú ponuku repasovaných mobilných zariadení od renomovaných značiek ako Apple, Samsung či Xiaomi za podstatne prijateľnejšie ceny ako v klasickom obchode. Nájdeš medzi nimi mnoho kusov, ktoré sú prakticky nové, no aj staršie, ktoré si ešte zaslúžia druhú šancu.

Mobilné telefóny majú rozdelené do nasledovných tried:

  • Nové z výkupu – Tieto mobilné telefóny sú úplne nové, dodávané s originálnym balením a príslušenstvom. Boli len zapnuté a otestované. Pri ich kúpe získaš dvojročnú záruku a nižšiu cenu v porovnaní s oficiálnou distribúciou.
  • Trieda A – Tieto telefóny boli používané len krátko a vyzerajú takmer ako nové.
  • Trieda B – Tieto zariadenia majú malé škrabance alebo ryhy, ktoré však neovplyvňujú ich technický stav. Fungujú rovnako spoľahlivo ako nové telefóny.
  • Trieda C – Telefóny v tejto triede majú výraznejšie vizuálne poškodenia s väčšími a hlbšími škrabancami, no sú stále plne funkčné a vhodné na používanie.
  • Trieda D – Tieto telefóny majú výrazné poškodenia ako prasknutý alebo vypálený displej. Za každý predaný telefón v tejto triede spoločnosť Mobilonline prispieva 1 € na výsadbu stromčekov.

Tento obsah vznikol v spolupráci s mobil online s.r.o.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.