Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Bratislava bude mať v letnej sezóne pravidelné letecké spojenia do viac ako tridsiatich destinácií

Pravidelné letecké linky bude prevádzkovať sedem leteckých dopravcov - Ryanair, Smartwings, Wizz Air, Air Cairo, Aegean Airlines, Air Montenegro a Tuss Air.


Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave bude počas letnej letovej sezóny fungovať 37 pravidelných liniek do 33 destinácií v sedemnástich krajinách.

Sú medzi nimi štyri nové letecké spojenia do litovského Kaunasu, egyptského letoviska Marsa Alam, hlavného mesta Čiernej Hory Podgorica a gréckej metropoly Atény. Ako v piatok informovala letisková spoločnosť, letný letový poriadok začne platiť od nedele 26. marca, od zmeny na letný čas, a potrvá do ďalšej zmeny času, do 28. októbra 2023.

Linku do Kaunasu bude prevádzkovať spoločnosť Ryanair od 27. marca trikrát týždenne, v pondelok, stredu a piatok. Priamy let do druhého najväčšieho mesta pobaltskej Litvy trvá menej než dve hodiny. „Priame spojenie bude aj do horúcej dovolenkovej destinácie Marsa Alam v Egypte. Okrem leteckej linky do Hurghady tak pribudne ďalšie spojenie v rámci vyhľadávaných dovolenkových destinácií v tejto krajine,“ uviedla PR špecialistka bratislavského letiska Veronika Tóthová. Linku do Marsa Alam pri Červenom mori bude prevádzkovať spoločnosť Air Cairo od 31. marca, let trvá približne štyri a pol hodiny.

Pexels

Ďalšou novinkou je priame letecké spojenie do metropoly balkánskej Čiernej Hory do Podgorice. Pre cestovateľov je tak možné dostať sa do tejto krajiny za menej než hodinu a pol priamo z Bratislavy. Letecké spojenie bude prevádzkovať spoločnosť Air Montenegro od 17. júna dvakrát týždenne, v utorok a v sobotu. Podgorica je vzdialená od Jadranského mora približne 65 kilometrov. Staronová je pravidelná linka do Atén, kam sa zo slovenskej metropoly v minulosti už lietalo. Letecká spoločnosť Aegean Airlines ju začne prevádzkovať v septembri, a to dvakrát týždenne v pondelok a vo štvrtok.

Pravidelné letecké linky bude prevádzkovať sedem leteckých dopravcov – Ryanair, Smartwings, Wizz Air, Air Cairo, Aegean Airlines, Air Montenegro a Tuss Air. „Najviac leteckých spojení počas letnej letovej sezóny bude zabezpečovať najväčšia letecká spoločnosť v Európe Ryanair, a to do 22 destinácií. Smartwings zabezpečí osem pravidelných spojení do populárnych dovolenkových miest,“ priblížila Tóthová. Air Cairo bude prevádzkovať lety do dvoch destinácií. Aegean Airlines a Air Montenegro po jednom leteckom spojení. Cyperský Tuss Air ako nový letecký dopravca na bratislavskom letisku bude prevádzkovať linku do cyperskej Larnaky.

Charterové lety budú spájať Bratislavu s 38 dovolenkovými destináciami. Prvýkrát sa bude lietať do egyptského letoviska Marsa Matruh pri Stredozemnom mori. Pribudlo aj niekoľko dovolenkových destinácií, kam sa vlani nelietalo, napríklad chorvátsky Dubrovník, grécka Preveza a Kefalónia či Tirana v Albánsku. Aj v tomto roku budú charterové lety na Kapverdské ostrovy či do Dakaru v Senegale.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje