Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 15.6.2024
sk
Vít
cz
Vít
, Vítek

Prvý víkend októbra bolo v bratislavskej Refinery Gallery o zábavu postarané. Priestory naraz hostili tri podujatia, ktoré potešili nielen milovníkov hier a techniky. Y-Fest, VÚB Y-Con 2019 a Orange MSR v elektronických športoch spravili radosť všetkým návštevníkom.

O veľké mená núdza určite nebola. Stretnúť sme mohli vyše 50 osobností slovenskej a českej online scény, medzi inými napríklad Duklock, Selassie, Žolík, Beybulka, Fallenreject, Zlý Zajo, MenT, DeeThane, Žolík, Dev1, Czechcloud. O hudobný program sa postarali Adiss, Mark Dann a Strapo.

Najväčšou hviezdou bol určite český „internetový mág“ Kazma, ktorého rozhovor so Sajfom si môžeš pozrieť tu.

Orange MSR

Cenní hostia sa predviedli na mnohých diskusiách či showmatchoch, čiže mali priamy kontakt so svojimi fanúšikmi. Eduard Winkler, viceprezident SAEŠ (Slovenská asociácia elektronických športov), predstavil svoju víziu o budúcnosti e-športov na Slovensku.

Vďaka prednáške od Styka a Zera si každý zlepšil svoje znalosti v Counter-Strike. Skvelé atrakcie boli zastúpené free-to-play zónami Alienware, Legion by Lenovo, Acer alebo Omen by HP.

Orange MSR

VÚB Y-Con opäť organizoval cosplayovú súťaž, v ktorej súťažiaci predviedli svoje parádne kostýmy. Či išlo o postavy z hier, z filmov, či z komiksov, všetci účastníci ukázali výnimočnú zručnosť. O víťazoch rozhodovala porota zložená zo zahraničných hviezd cosplayu.

Za víťazku bola zvolená Haylin s kostýmom Nox z hry Smite, reprezentantkou na Cosplay World Masters v Portugalsku bude Asumi s kostýmom Witch Mercy z hry Overwatch.

Orange MSR

Aj vonkajšie priestory mali čo ponúknuť. Okrem niekoľkých stánkov s občerstvením si ľudia mohli skúsiť LaserGame, Divný Escape Room alebo jazdu v miniatúrnom tanku. K nahliadnutiu boli historické zbrane a vojenské odevy, stánok Ozbrojených síl Slovenskej republiky odprezentoval svoju výbavu a poskytol odpovede na všetky otázky ohľadom vojenskej služby.

Orange MSR

Orange Majstrovstvá Slovenskej republiky v elektronických športoch znamenali fantastickú šou pre všetkých divákov. Hráči zo Slovenska a z Česka si svoje sily zmerali v siedmich tituloch a bojovali o prizepool vo výške 10 000€.

Orange MSR

Výsledky turnajov:

Counter-Strike: Global Offensive
1. MAKE MONEY NOT FRIENDS
2. wYw
3. NecroRaisers

Hearthstone
1. Matty
2. Zukys
3. Majsssster

League of Legends
1. Vikingekrig esport
2. Necrohunters
3. encardy

Dota 2
1. Inaequalis Lutea
2. Dogsh*ts
3. Lidovej Gaming

Rainbow Six Siege
1. Kayeet
2. Lan Party Hotel
3. JRC Dark Tigers

FIFA20
1. JamesBony28
2. Chipy
3. Jogurt41

NHL20
1. Prco-49
2. Mavericks
3. Andrej „Karam“ Kútny

Tento obsah vznikol v spolupráci s Yvents s.r.o


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.