Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 7.12.2023
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Bratislava, Košice, Trnava či Žilina. Kedy začnú vianočné trhy v slovenských mestách?

V niektorých mestách začnú už o pár dní.


Slováci sa už tradične tešia na vianočné trhy. Ako informovala TV Markíza, v Bratislave sa začnú na Hlavnom námestí vo štvrtok 23. novembra. Slávnostné otvorenie s rozsvietením 12-metrového vianočného stromčeka bude až v piatok 24. novembra o 18:00.

Trhy budú trvať až do 31. decembra 2023, pričom počas sviatkov sa na pár dní zatvoria. V Trnave je začiatok trhov na Trojičnom námestí naplánovaný na 24. november a trvať bude do 22. decembra.

V Nitre sa predajné stánky otvoria až 1. decembra. Podľa hovorcu mesta Tomáša Holúbeka sa spustenie vianočného mestečka prispôsobilo dátumom adventných nedieľ, informuje TASR.

„Decembrové otvorenie sme zvolili aj preto, že celý jeho koncept ladíme ako symbolické otváranie okienok na adventnom kalendári, ktoré skončí 24. decembrom. Stánky budú otvorené až do Silvestra. Či však naozaj ostanú v prevádzke aj v období medzi Vianocami a Silvestrom, bude závisieť od záujmu predajcov,“ uviedol Holúbek.

Stred Slovenska

V Banskej Bystrici budú trhy trvať podobne ako v Nitre, akurát skončia o deň skôr. Slávnostné otvorenie je naplánované na 6. december, keď rozsvieti stromček samotný Mikuláš.

Vianočné trhy v Žiline sa začnú 23. novembra a potrvajú do 2. januára 2024, otvorenie stánkov po 23. decembri však bude dobrovoľné. TASR o tom informovala vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou Mestského úradu (MsÚ) v Žiline Katarína Gazdíková.

Známy slovenský moderátor sa oženil s mužom. Na svadbe nechýbali dúhové kravaty

Mohlo by ťa zaujímať:

Známy slovenský moderátor sa oženil s mužom. Na svadbe nechýbali dúhové kravaty

Východ Slovenska

Prešovské vianočné trhy sa budú konať od 25. novembra do 22. decembra a po sviatkoch budú pokračovať od 26. decembra do 31. decembra.

Termín vianočných trhov v Košiciach bude od piatka 1. decembra do piatka 23. decembra a od utorka 26. decembra do nedele 31. decembra. Povinná otváracia doba vianočných stánkov je od 10:00 do 22:00.

Na otvorení vianočných trhov v Bratislave bola plnka
EMEFKA

Tagy:

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.