Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 14.7.2024
sk
Kamil
, Lara
cz
Karolína
, Karolina, Karla

Bratislavská kaviareň reaguje na kauzu s eurovým doplatkom za mlieko. Toto si pripravila pre zákazníkov

Trefná reakcia bratislavskej kaviarne ťa pobaví.


Čerstvo otvorená kaviareň Ráno rozpútala na bratislavskej gastro scéne horlivú debatu. Novú kaviareň, ktorá sa nachádza v hlavnom meste na Blumentálskej ulici, si za krátky čas stihli obľúbiť mnohí milovníci kávy, jej majiteľ a skúsený barista v jednom Filip však rýchlo pochopil, že ulahodiť všetkým je jednoducho nemožné.

„Kauzu“ pár dní dozadu odštartovala negatívna reakcia nespokojnej zákazníčky, ktorej nevyhovoval eurový doplatok za rastlinné mlieko. Túto skutočnosť nazvala „zderstvom“ a nezabudla podotknúť, že podnik takto ryžuje na ľuďoch s intoleranciou na laktózu. Chytili sa toho aj iné bratislavské podniky, pričom mnohé dali Ránu za pravdu a obratom tiež zaviedli príplatok za rastlinnú alternatívu mlieka.

Biznis nie je charita, ceny nepustia

Hoci je rastlinné mlieko lepšie nielen pre planétu, ale aj pre zvieratá, cenovo dostupnejšie ako to kravské rozhodne nie je. To sa, pochopiteľne, odráža aj na cene kávy s ním. Kaviareň Ráno siaha pri príprave svojich nápojov po ovsenom mlieku holandskej značky Roa, ktoré je tzv. Rolls-Royceom medzi rastlinnými nápojmi. Stalo sa dokonca obľúbenejším ako konkurenčné „mlieko“ od Oatly.

Za eurovým doplatkom sa teda skrýva omnoho hlbší problém, za ktorý nemožno viniť kaviarne, ktoré sa len snažia vyhovieť širšiemu spektru zákazníkov s intoleranciami či rôznymi stravovacími preferenciami. Otázkou by nemalo byť, prečo si účtujú peniaze naviac, ale prečo je na pokrytie ich nákladov nevyhnutné, aby tak robili. Na rastlinné alternatívy sa totiž uplatňuje vyššia DPH, pripomína Jem pre Zem.

Bratislavská kaviareň ráno reaguje na kritiku s humorom
Archív Startitup

Kaviareň Ráno reaguje humorom

Kaviareň Ráno na celú vec reagovala trefne a s humorom sebe vlastným. Počas dnešného dňa (sobota, 22. júna 2024) ponúka zákazníkom svoje ovsené mlieko zadarmo. Nápoje s ním si môžu od 9.30 h ráno užiť v špeciálne vydekorovanej prevádzke, ktorej steny lemujú práve škatule so spomínaným mliekom Roa. Na skle výkladu zároveň svieti text: Nikdy neplač nad rozliatym mliekom – iba ak je ovsené.

Bratislavská kaviareň ráno reaguje na kritiku s humorom
Archív Startitup

Čo na tento krok bratislavskej kaviarne hovoríš ty?


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.