Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Bratislavská parkovacia politika sa rozširuje. Prichádza na tieto rušné ulice

Rozšíri sa existujúca zóna.


Regulované parkovanie v Bratislave sa čoraz viac rozširuje. Kontroverzná Bratislavská parkovacia politika (PAAS) by mala už čoskoro prísť do ďalšej zóny mestskej časti Ružinov. Tentokrát pôjde o lokalitu Trávniky, ktorá je obklopená frekventovanými ulicami Ružinovská, Tomášikova, Prievozská a Bajkalská, informuje PAAS na svojej stránke.

V tomto roku sa k zónam regulovaného parkovania pripojí aj časť Ružinova zvaná Trávniky. Nejde o úplne novú zónu, ale rozširovanie existujúcej zóny RU3, ktorá je momentálne orientovaná v miestnej časti Štrkovec. Prvé zóny v Ružinove boli RU1 v oblasti Nivy a RU2 v menšej miestnej časti Klingerova kolónia.

V pripravovanej zóne regulovaného parkovanie RU3 – Trávniky budú platiť parkovacie karty, ktoré boli vydané pre RU3 – Štrkovec.

Valentín, tip na darček

Mohlo by ťa zaujímať:

Tipy na valentínske darčeky, ktorými potešíš svoju polovičku

„Projekt organizácie dopravy, ktorý v zóne RU3 – Trávniky navrhuje vyznačenie parkovacích miest zaradených do regulovaného parkovania PAAS. V regulovaných zónach bude možné parkovať len na vyznačených parkovacích miestach alebo parkovacích pásoch,“ uvádza PAAS.

Bratislavská parkovacia politika
PAAS

Do príprav sa môže zapojiť aj verejnosť

PAAS vyzýva, aby sa do projektovania rozšírenia zapojili aj obyvatelia vzhľadom na to, že lokalitu poznajú najlepšie. V súvislosti s výzvou prebehlo 5. februára verejné predstavenie návrhu formou online stretnutia, kde mohli obyvatelia klásť otázky k rozrastajúcej sa parkovacej politike. Zároveň je možné uviesť pripomienky či otázky zaslaním na mailovú adresu pripomienky@paas.sk do 18. februára.

Presný dátum spustenia parkovacej politiky v lokalite Trávniky zatiaľ stále nie je známe. O tom, kedy sa lokalita pripojí do regulácie RU3, bude PAAS včasne informovať.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.