Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard

Bratislavské letisko je znovu v prvej desiatke najlepších letísk východnej Európy

V ankete najlepších letísk sveta Skytrax - World Airport Awards obsadilo najväčšie slovenské letisko vo východoeurópskom regióne 9. miesto.


Letisko M. R. Štefánika v Bratislave sa opäť umiestnilo medzi desiatimi najlepšími letiskami východnej Európy v celosvetovo známej leteckej ankete Skytrax – World Airport Awards 2022.

Najväčšie slovenské letisko sa ako jediné na Slovensku umiestnilo v kategórii letísk tohto regiónu, keď obsadilo 9. miesto. Bratislavské letisko o tom informovalo na svojom portáli.

Najlepším letiskom vo východnej Európe sa stalo letisko v Budapešti, na druhej priečke sa umiestnilo letisko v Taline a tretie miesto obsadilo letisko v Bukurešti.

„Ceníme si, že v najprestížnejšej ankete letísk sveta cestujúci opäť hlasovali za Letisko M. R. Štefánika v kategórii najlepších letísk východoeurópskeho regiónu,“ reagoval generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Dušan Keketi.

„Deviate miesto považujeme za pekný výsledok, keďže sme ho dosiahli v krízovom období spôsobenom pandémiou koronavírusu, kedy boli služby letiska obmedzené,“ poznamenal Keketi.Výsledky ankety známej ako Oscary leteckého priemyslu oznámili nedávno na konferencii v Paríži. Do ankety najlepších letísk sveta, ktorá vznikla v roku 1999, sa zapájajú každoročne milióny cestujúcich viac ako sto národností.

Dotazníky vypĺňali návštevníci letísk od septembra minulého roka do mája tohto roka cez webovú stránku ankety, kde hodnotili 550 letísk po celom svete. Pasažieri vyjadrovali spokojnosť s takými ukazovateľmi na letisku, akými sú vybavovanie na check-ine, prílety a odlety, nákupné možnosti, bezpečnosť či pasová kontrola.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť