Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Bratislavskí policajti náhodne kontrolujú karanténne povinnosti na hraniciach

Osobám, ktoré nie sú kompletne zaočkované, je nariadená povinná izolácia, ktorá sa skončí 10. dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku


Policajti v Bratislavskom kraji vykonávajú náhodné kontroly karanténnych povinností osôb vstupujúcich na územie Slovenska. V tlačovej správe o tom informoval hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff. Okrem týchto kontrol sa počas víkendu zamerali aj na osobitné cielené kontroly, zamerané na dodržiavanie povinností uložených vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR).

Kontrolovali opatrenie, podľa ktorého každá osoba nad 12 rokov a dvoch mesiacov (okrem výnimiek uvedených vo vyhláške ÚVZ SR), je povinná najneskôr bezprostredne pri vstupe na územie SR registrovať sa na webovej stránke ehranica. Kompletne zaočkované osoby sú povinné preukázať tento status COVID preukazom EÚ alebo iným národným certifikátom tretej krajiny, ktorý spĺňa podmienky vyhlášky ÚVZ SR.

Osobám, ktoré nie sú kompletne zaočkované, je nariadená povinná izolácia, ktorá sa skončí pri bezpríznakovom priebehu dovŕšením desiateho dňa alebo obdržaním negatívneho výsledku RT-PCR testu na ochorenie COVID-19. Laboratórnu diagnostiku na ochorenie COVID-19 je možné vykonať najskôr v piaty deň izolácie. Osoby spadajúce pod niektorú výnimku z nariadenej izolácie sú povinné pri kontrole preukázať splnenie všetkých podmienok pre danú výnimku. Napríklad negatívny výsledok RT-PCR test, ak sa vyžaduje.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť