Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Bratislavu čaká jar plná zaujímavých podujatí. Tešiť sa môžeš na koncerty, street food aj Gizku Oňovú

Začiatok jari bude v Bratislave naozaj pestrý.


Pred pár dňami Bratislava privítala jar sériou podujatí pod názvom Bratislavské mestské dni. Naprieč celým hlavným mestom bolo možné vychutnať si rodinnú atmosféru, na svoje si prišli všetci – deti aj dospelí, športovci, umelci i milovníci jedla.

Dalo by sa povedať, že táto akcia stála na začiatku novej jarnej sezóny spoločenských udalostí, a my ti teraz prinášame prehľad tých, ktoré by si nielen ako turista, ale ani ako domáci obyvateľ nemal premeškať.

TASR/Dano Veselský

Dni Frankofónie

Od 21. marca prebieha v Bratislave podujatie s názvom Dni Frankofónie. Táto akcia je orientovaná na francúzsky jazyk, kultúru a všetko s tým spojené. Organizátori sa počas tohto 9. ročníka zamerali na tému prekračovania hraníc. Podujatie trvá do konca apríla a viac o ňom si môžeš prečítať na webovej stránke Institut français de Slovaquie.

Slovakia Cantat 2023

Od 27. do 29. apríla 2023 hostí hlavné mesto medzinárodný festival s názvom Slovakia Cantat 2023. Ide o súťaž pre zbory a orchestre všetkých vekových kategórií, ktorej cieľom je obnoviť a podporiť tradíciu týchto hudobných telies.

Shutterstock

Na 12. ročníku Bratislava privítala 10 speváckych zborov z Nórska, Maďarska, Česka a Slovenska. Celé podujatie sa nesie v myšlienke, že „hudba a umenie ľudí spája“. Jednotlivé koncerty sa uskutočnia na viacerých miestach, v jezuitskom kostole, v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca a v hudobnej sieni Klarisky. Program, ako aj ďalšie informácie nájdeš na stránke spoločnosti Bratislava Music Agency.

Dobrý trh

V poslednú aprílovú sobotu v čase od 10:00 do 17:00 sa na Panenskej ulici v Bratislave uskutoční podujatie známe pod názvom Dobrý trh. Táto akcia začala písať svoj príbeh v roku 2011 a každoročne sa organizuje s cieľom oživiť verejný priestor, no predovšetkým podporiť domácich podnikateľov, ich prácu a kvalitné produkty.

Dobrý trh však nie je iba o predávaní a kupovaní. Atmosféru dotvára kultúrny program, ktorý sa bude tentokrát niesť v téme porozumenia. Tešiť sa môžeš na koncert jidiš hudby, diskusie s rodičmi LGBT+ detí, rómske rozprávky a pod. Podujatie sa uskutočňuje v spolupráci s BKIS.

TASR – Michal Svítok

Stavanie mája

Prvý máj sa mnohým spája s milou tradíciou stavania májov. Atmosféru ľudovej hudby a rodinnosti si môžeš vychutnať 28. apríla v Dúbravke, Devínčania budú stavať máje v nedeľu 30. apríla o 17:00 hod. pred Domom kultúry, v Devínskej Novej Vsi v rovnaký deň, ale o 15:00 hod., v rovnakom čase vztýčia máj aj v Rači, vo Vajnoroch to bude tiež v nedeľu 30. apríla, ale o 18:00 hod. a, tradične, stavanie mája sa uskutoční aj na viacerých miestach v Ružinove, a to v pondelok 1. mája o 10:00 hod.

Račianske hody

Počas soboty 6. mája a nedele 7. mája sa v mestskej časti Bratislava-Rača uskutočnia už tradičné Račianske hody. Program s názvom „Račania Račanom“ začne v sobotu o 11:00 hod., tešiť sa môžeš na hudobné a tanečné vystúpenia, kolotoče, ukážku historického šermu, ale aj množstvo stánkov s jedlom a vynikajúcim vínom.

Poznáme páry Let's Dance 2023. S kým bude tancovať herec zo Skrytej vášne?

Určite si prečítaj:

Poznáme páry Let’s Dance 2023. S kým bude tancovať herec zo Skrytej vášne?

Súčasťou tohto ročníka bude aj súťaž o Najlepší hodový koláč. V porote bude okrem profesionálnych cukrárov a kuchárov aj najznámejšia slovenská svokra Gizka Oňová. Viac o súťaži, programe, ale aj o výnimočnom hosťovi sa dozvieš na webovej stránke mestskej časti Rača.

Piano Days 2023

Občianske združenie InMusic a Slovenská filharmónia v Bratislave pozývajú na koncert v rámci festivalu Piano Days 2023. Vznik tohto festivalu bol inšpirovaný medzinárodným projektom Piano Day, ktorý sa od roku 2015 snaží prostredníctvom rozmanitých klavírnych koncertov po celom svete robiť osvetu tomuto hudobnému nástroju.

Za projektom stojí nemecký hudobník Nils Frahm. Posledný zo série bratislavských koncertov sa uskutoční 2. mája o 19:00 v priestoroch Slovenskej filharmónie.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje