Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Brazílskej novinárke sa do čítačky dostali mravce a začali nakupovať elektronické knihy

Novinárka ostala poriadne prekvapená.


Brazílska novinárka Mariana Lopes Vieira ostala poriadne šokovaná. Do jej elektronickej čítačky kníh jej totiž vliezli mravce. To by samo osebe ešte nebolo to najhoršie. Ako píše aj portál New York Post, Mariana si myslela, že čítačka už nebude fungovať, a tak ju proste prestala používať. Nejaký čas sa nič nedialo, lenže potom jej do mailovej schránky začali prichádzať poďakovania za nákup elektronických kníh.

Keďže však čítačku sama nepoužívala, žiadne elektronické knihy si nekupovala. Podľa e-mailov si zakúpila knihy Roboti a impérium od Isaaca Asimova či publikáciu O anel de Giges: Uma fantasia etica od brazílskeho ekonóma Eduarda Giannettiho. Novinárka kontaktovala predajcu s tým, či nejde o chybu. Tam jej ale potvrdili, že si knihy naozaj kúpila.

Knihomoľské mravce

Ako sa následne zistilo, na vine boli mravce, ktoré v čítačke našli domov. Práve tie si knihy kupovali. Mravce si urobili hniezdo v malom otvore pre nabíjačku a na nakupovanie kníh im stačil len funkčný internet. Mariana má navyše čítačku s funkciou, ktorá jej umožňuje kúpiť nejakú knihu len jediným ťuknutím na obrazovku. O to jednoduchšie sa ku knihám mravce dostali.

Keď Marianin kamarát zverejnil jej podivný príbeh na sociálnych sieťach, používatelia vyrukovali s riešením. Poradili jej, aby čítačku uložila do mrazničky a mravce jednoducho zamrazila. Zafungovalo to, keďže mravce už žiadnu ďalšiu knihu nekúpili.

mravce, čítačka, elektronické knihy, nákup, kuriozity
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť