Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Zima je krásne ročné obdobie. Do Vianoc. Dovtedy sa môže človek tešiť na darčeky, na rybu a šalát, pokapustnicové „preháňanie“, ktoré však stojí za to, na litre alkoholu a všetky ostatné srandy, ktoré k tomuto obdobiu neodmysliteľne patria. Ale potom? Potom to už ide dole vodou.

Vianoce pominú, ozdoby sa zvesia, starý rok sa ležérne prehupne do toho nového a po všetkom krásnom ostanú len tri novonadobudnuté kilečká na brušku a kosa. Brutálna kosa. A čo sa tvorí na chodníkoch a cestách, keď je brutálna kosa? Presne tak. Poľadovica, ktorá testuje motoriku všetkých, čo sa zúfalo snažia dostať do práce a niekedy… niekedy prináša obete.

Môžeš to byť ty, môžem to byť ja… vlastne ktokoľvek, kto precenil svoje schopnosti, odvážnou nohou vykročil do ulíc a ani sa nenazdal, už sa klátil smerom dole. To sa pár dní dozadu stalo nášmu – tentokrát nie až tak šikovnému – ilustrátorovi, takže je viac než jasné, kde sa zrodila inšpirácia k tomuto článku. Aké typy pádov teda poznáme?

1. Breakdance pád

To je ten, pri ktorom z teba gravitácia a mínusové teploty vytiahnu to, čo sa nepodarilo telocvikárom na základke ani na strednej. Tam si sa pri kotrmelci len tak plahočil na žinenke a v snahe stočiť svoje telo do klbka a prevaliť sa o 360 stupňov si vyzeral ako chuj. Aj teraz vyzeráš ako chuj, ale kotrmelec to bol pekný.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Krkolomný pád

To je ten, pri ktorom sa ti všetky hnáty stočia do pravého uhla a ty razom nevieš, či si svoju výbavu 206-tich kostí nerozmenil na drobné. Schytá to mobil, schytajú to nohavice. Pozitívom je, že si rovnaké gate videl týždeň dozadu v obchodnom centre za 40 eur a ty ich máš teraz zo svojich starých celkom zadarmo. Negatívum? Rozfliaskaný mobil si nevidel nikde.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Zadkopád

To je ten, ktorý stlmí kopa strategicky umiestnených tukových vankúšikov v ritnej a príritnej oblasti. Bežne na ne nadávaš, ale ako prenosný airbag fungujú skvele. To sa musí nechať.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Voľný pád

To je ten, ktorý sa v amerických komédiách spája s banánovou šupkou, len v inom prevedení. Rovnako komický, trochu viac bolestivý, doplnený o audio vsuvku vrieskajúceho orangutana a následne rázneho *plesk*. Umenie, tento pád je jednoducho umenie.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Držkopád

To je ten, ktorý popiera zákony logiky. Keď totiž 90 percent ľudí padá, tak padá dozadu, lenže všetci musíme byť v niečom výnimka. A keďže nestrieľaš sopeľ cez uši a nevieš urobiť stojku, niekde ti to príroda musela vykompenzovať. A ak si sa tešil, že si si cez Vianoce nahonobil celkom slušný finančný kapitál, tak počkaj, až uvidíš ten účet od zubára.

© ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.