Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Brendan Fraser potvrdil návrat do prvej ligy ziskom Oscara. Svojím prejavom dojal celé publikum

Veľký herecký návrat.


Odovzdávanie Oscarov je za nami a prinieslo viacero emotívnych víťazstiev. Jedným z nich bol určite aj triumf Brendana Frasera za výkon v dojemnej dráme Veľryba. Fraser si v nej zahral morbídne obézneho učiteľa Charlieho, ktorý pred rokmi opustil rodinu a dcéru kvôli svojmu milencovi.

Ten neskôr tragicky zomrel a Charlie so žiaľom bojoval tak, že jedol. Teraz si však jeho váha vyberá daň na jeho zdraví a on je rozhodnutý venovať čas, ktorý mu ostáva, náprave vzťahu so svojou dcérou Ellie (Sadie Sink).

MovieStillsDB / A24

Návrat na výslnie po dlhých rokoch

Veľrybu natočil Darren Aronofsky a snímka kritikov aj divákov dosť polarizovala. Jedna strana ju vyzdvihovala ako dojemné majstrovské dielo, druhá sa k nej stavala rezervovanejšie. Oba tábory sa však zhodli na jednom: výkon Brendana Frasera bol fantastický a pre herca znamenal návrat do prvej hollywoodskej ligy.

Fraser obdobie slávy prežil v 90. rokoch, keď sa objavil vo viacerých úspešných popcornovkách (napríklad Múmia či George, kráľ džungle). V roku 2003 sa stal terčom sexuálneho útoku od Philipa Berka z Hollywood Foreign Press Association.

Profimedia

Určite si prečítaj:

Vieš, kto je najväčšia celebrita z tvojho mesta? Táto interaktívna mapa ti to vyzradí

Povesť to však, paradoxne, poškodilo práve Fraserovi, ktorý sa ocitol na takzvanom „blackliste“ a nikto s ním nechcel príliš spolupracovať. Objavoval sa tak len v menej známych seriáloch či béčkových filmoch. Do prvej ligy sa vrátil až za pomoci Darrena Aronofskyho. Za svoj výkon vo Veľrybe si odniesol ovácie kritikov a mnoho ocenení. Tie korunoval aj soškou Oscara, ktorú si prevzal za búrlivého aplauzu publika.

Emotívny príhovor

Fraser sošku prevzal viditeľne dojatý a v emotívnom príhovore sa poďakoval režisérovi Darrenovi Aronofskymu, ako aj scenáristovi Samuelovi D. Hunterovi. „Odhalili ste svoje veľrybie srdcia, aby sme mohli vidieť priamo do duše,“ povedal. „Som vďačný, že mi Darren Aronofsky hodil kreatívne záchranné lano a vytiahol ma na palubu lode Veľryba!“ Poďakoval sa aj svojej manželke a trom synom.

„Začal som v tomto biznise pred 30 rokmi. Veci neboli vždy jednoduché, ale existovali veci, ktoré som si začal ceniť, až keď sa čas zastavil,“ uviedol s odkazom na jeho hereckú pauzu. „Ďakujem Akadémii za túto poctu a môjmu štúdiu A24 za to, že urobili takýto odvážny film!“ Brendana Frasera uvítali mohutným standing ovation aj v momente, keď v zákulisí predstúpil pred novinárov. Jeho návrat do svetla reflektorov dojal iste aj mnohých divákov.

Profimedia

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.