Briti si našli nový biznis. Snažia sa za bizarné sumy predať slamky z McDonald’s

Keď urobíš niečo s dobrým úmyslom, no nevyjde to podľa tvojich predstáv.

Zdroj: keli Santos, pexels

Mnohé značky sa pomaly, ale isto, rozhodli svoje plastové slamky nahradiť nejakou ekologickejšou alternatívou. Niektoré podniky používajú kovové slamky, iné z bioplastov, ktoré sú rozložiteľné, ale nájdu sa aj cestovinové slamky. Boj proti jednorazovému plastu započal aj McDonald’s. Zrejme to však nevyšlo podľa ich predstáv.

McDonald’s v Británii preto svoje plastové slamky nahradil papierovými. Tento krok sa však mnohým jeho zákazníkom nepáči a dali to spoločnosti pocítiť naozaj nápaditým spôsobom. Ľudia sa rozhodli, že idú klasické plastové, jednorázové slamky z McDonald’s predávať. Nemajú pritom žiaden problém predávať na ebay-i jeden kus aj za 1000 libier.

ebay (https://www.ebay.com/itm/Vintage-McDonalds-Plastic-Straw/202663482232?hash=item2f2faf5378:g:FJkAAOSwaKVcxCwP)

Niektorí pri svojom inzeráte slamky označili ako „vintage“. Popisy v inzerátoch sú poriadne kreatívne. Slamky sú opísané napríklad „vzácna McDonald’s slamka, viac takýchto sa už nevyrába‘‘ alebo „je to veľmi dobrá investícia do budúcnosti.‘‘

Niektoré ceny pri slamkách začínajú až na 1000 librách a väčšina predajcov dáva slamky do dražby. Nájdu sa však aj predajcovia, ktorí ich ponúkajú s prijateľnejšou cenou.

ebay (https://www.ebay.com/itm/4-x-Brand-New-McDonalds-Straws-Super-Rare-In-Paper-Wrappers-Unused/223496204070?hash=item3409696f26:g:gj4AAOSwM8NcxDWy)

Ľudia sa búria proti papierovým slamkám z toho dôvodu, že slamky nie sú také funkčné, ako boli ich plastové verzie. Viacero ľudí navrhuje, že by mala spoločnosť porozmýšľať nad nejakou alternatívou, napríklad z bio plastu, ktorý je rozložiteľný.

Vznikla dokonca aj petícia, ktorú podpísalo viac ako 35 000 ľudí. Mnohí ľudia, ktorí petíciu podpisovali, sa sťažovali na to, že papierové slamky nie sú až také funkčné, prípadne, že na zuboch zanechávajú zvláštny film. Niektorí pripojili aj tipy, akými alternatívami by sa dali takéto slamky nahradiť.

Jeden človek, ktorý podpísal petíciu, tiež poznamenal, že je skvelý nápad piť ako človek – stačí dať dole viečko z pohára a slamku nepotrebuješ. Ani papierovú a ani plastovú.

@tyrxr98 (https://twitter.com/tyrxr98/status/1120465334190977025?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1120465334190977025&ref_url=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Ftyrxr98%2Fstatus%2F1120465334190977025)

Viacerých ľudí hnevajú papierové slamky pri pití milkshakov. Slamky sa rýchlo rozmočia a neplnia si dobre svoju funkciu. Ľudia chápu, že plastové slamky nie sú ekologické a treba ich používanie čo najviac zminimalizovať, no v papierových slamkách nevidia dobrú alternatívu.

Samozrejme, našli sa aj ľudia, ktorí kritizovali tých, ktorí podpisovali petíciu za vrátenie plastových slamiek. McDonald’s prisľúbil, že takéto slamky vylepší, aby spĺňali kritérium ekologickosti, ale aj dobrej použiteľnosti.

ebay

Zdroj: ladbible, metro, bbc

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 prepracovaných úvodných scén výborných filmov, ktoré vás nimi strhnú už od prvých minút

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME