Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Mnohé značky sa pomaly, ale isto, rozhodli svoje plastové slamky nahradiť nejakou ekologickejšou alternatívou. Niektoré podniky používajú kovové slamky, iné z bioplastov, ktoré sú rozložiteľné, ale nájdu sa aj cestovinové slamky. Boj proti jednorazovému plastu započal aj McDonald’s. Zrejme to však nevyšlo podľa ich predstáv.

McDonald’s v Británii preto svoje plastové slamky nahradil papierovými. Tento krok sa však mnohým jeho zákazníkom nepáči a dali to spoločnosti pocítiť naozaj nápaditým spôsobom. Ľudia sa rozhodli, že idú klasické plastové, jednorázové slamky z McDonald’s predávať. Nemajú pritom žiaden problém predávať na ebay-i jeden kus aj za 1000 libier.

ebay (https://www.ebay.com/itm/Vintage-McDonalds-Plastic-Straw/202663482232?hash=item2f2faf5378:g:FJkAAOSwaKVcxCwP)

Niektorí pri svojom inzeráte slamky označili ako „vintage“. Popisy v inzerátoch sú poriadne kreatívne. Slamky sú opísané napríklad „vzácna McDonald’s slamka, viac takýchto sa už nevyrába‘‘ alebo „je to veľmi dobrá investícia do budúcnosti.‘‘

Niektoré ceny pri slamkách začínajú až na 1000 librách a väčšina predajcov dáva slamky do dražby. Nájdu sa však aj predajcovia, ktorí ich ponúkajú s prijateľnejšou cenou.

ebay (https://www.ebay.com/itm/4-x-Brand-New-McDonalds-Straws-Super-Rare-In-Paper-Wrappers-Unused/223496204070?hash=item3409696f26:g:gj4AAOSwM8NcxDWy)

Ľudia sa búria proti papierovým slamkám z toho dôvodu, že slamky nie sú také funkčné, ako boli ich plastové verzie. Viacero ľudí navrhuje, že by mala spoločnosť porozmýšľať nad nejakou alternatívou, napríklad z bio plastu, ktorý je rozložiteľný.

Vznikla dokonca aj petícia, ktorú podpísalo viac ako 35 000 ľudí. Mnohí ľudia, ktorí petíciu podpisovali, sa sťažovali na to, že papierové slamky nie sú až také funkčné, prípadne, že na zuboch zanechávajú zvláštny film. Niektorí pripojili aj tipy, akými alternatívami by sa dali takéto slamky nahradiť.

Jeden človek, ktorý podpísal petíciu, tiež poznamenal, že je skvelý nápad piť ako človek – stačí dať dole viečko z pohára a slamku nepotrebuješ. Ani papierovú a ani plastovú.

@tyrxr98 (https://twitter.com/tyrxr98/status/1120465334190977025?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1120465334190977025&ref_url=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2Ftyrxr98%2Fstatus%2F1120465334190977025)

Viacerých ľudí hnevajú papierové slamky pri pití milkshakov. Slamky sa rýchlo rozmočia a neplnia si dobre svoju funkciu. Ľudia chápu, že plastové slamky nie sú ekologické a treba ich používanie čo najviac zminimalizovať, no v papierových slamkách nevidia dobrú alternatívu.

Samozrejme, našli sa aj ľudia, ktorí kritizovali tých, ktorí podpisovali petíciu za vrátenie plastových slamiek. McDonald’s prisľúbil, že takéto slamky vylepší, aby spĺňali kritérium ekologickosti, ale aj dobrej použiteľnosti.

ebay

Zdroj: ladbible, metro, bbc


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť