Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Britom môže k získaniu hypotéky pomôcť aj to, že majú predplatený Netflix

Netflix a ďalšie online služby môžu zavážiť aj pri kúpe domu.


Používatelia, ktorí si platia Netflix či Spotify, môžu vďaka tomu získať hypotéku. Túto pozoruhodnú správu priniesol portál LADbible. Ako to? Pravidelné platenie za tieto služby by totiž mohlo dokazovať, že používateľ má dostatok finančných prostriedkov a bude schopný splácať hypotéku. Logické, že?

Nanešťastie, podobnú výhodu nemôžeme využiť u nás na Slovensku, avšak britská spoločnosť Leeds Building Society uviedla, že tieto faktory bude pri žiadostiach o hypotéku zohľadňovať. Zároveň prihliadne nielen na platbu Netflixu či Spotify, ale aj na platenie rôznych ďalších poplatkov či daní. Pokiaľ bude žiadateľ platiť 12 mesiacov pravidelné debetné platby, môže mu to pomôcť pri získaní domu.

Veľká Británia, Netflix, hypotéka, úver
Shutterstock

Dôkaz o tom, že dokážu splácať záväzky

Podľa šéfa spoločnosti Leeds Building Society Richarda Fearona podobný prístup príde vhod najmä mladším ľuďom, dlžníkom či ľuďom s nižšími príjmami. Práve predplatné Netflixu by mohlo slúžiť ako dôkaz, že dokážu svoje záväzky splácať.

Fearon podotkol, že žiadatelia o hypotéky ich často nedostanú aj preto, lebo musia veľa peňazí vrážať do nájomného. Pravdaže, neznamená to, že ľudia dostanú hypotéku automaticky len preto, lebo majú zaplatený Netflix. Posudzovať sa bude celková finančná stabilita, od zamestnania až po výšku príjmu.

Veľká Británia, Netflix, hypotéka, úver
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje