Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Britovi učarovalo Česko aj Slovensko. Navštevuje mestá a dediny, pije slivovicu a natáča videá

Páčia sa mu maľované drevenice a chutia mu bryndzové pirohy.


Prestavte si, že bývate na dedine. Zrazu sa vás niekto so zvláštnym prízvukom spýta, či máte sliepky. Navyše je to na vaše prekvapenie černoch a ak mu odpoviete, že máte, tak sa z toho teší. Nech to znie akokoľvek čudne, niečo také sa deje v susedných Čechách.

Záhadný cudzinec sa volá André a pochádza z Veľkej Británie, jeho manželka je však Češka. Vďaka tomu celkom obstojne ovláda jazyk našich susedov a nemá najmenší problém dohovoriť sa. Jeho vášňou je natáčanie videí a návštevy zaujímavých miest prevažne v strednej Európe.

Všetko sa začalo, keď cestoval po Morave a stretával sa s miestnymi obyvateľmi na dedinách a dokumentoval ich bežný život. Zaujíma sa aj o miestne kultúrne pamiatky a tradície. Na svojom kanáli s názvom André Traveler má v súčasnosti približne 77-tisíc sledujúcich a jeho popularita každým dňom stúpa.

Treba spomenúť, že s obľubou navštevuje lokálne reštaurácie a krčmy. V nich si vychutnáva tradičné jedlá, ktoré zapíja pivom a slivovicou. Práve pitie slivovice je jednou z vecí, ktorou si získal miestnych a aj ľudí, ktorí ho sledujú na internete. Keď si ju totiž dá, namiesto zamračenej tváre sa objaví obrovský úsmev, pri ktorom dodá, že mu tradičný alkohol veľmi chutí.

Jeden z komentujúcich vtipne poznamenal, že by sa nestratil ani u nás na východe krajiny. Celkovo má na svoju tvorbu prevažne pozitívne reakcie a stretáva sa so srdečnými ľuďmi, ktorí s ním radi pokecajú a povedia mu niečo zaujímavé o svojom meste alebo obci. A tiež si s ním dajú jedno pivko a poldeci.

André na Slovensku

André už stihol navštíviť aj niektoré miesta u nás. Konkrétne sa kochal pomaľovanými drevenicami v Čičmanoch a vyskúšal bryndzové pirohy. Rovnako sa bol pozrieť napríklad vo Vlkolínci, kde mu zase ulahodila naša domáca pálenka a parené buchty.

Možno aj vďaka svojej tvorbe vzbudí väčšiu chuť u Čechov a Slovákov navštíviť vlastné pekné a zaujímavé miesta. Nemusíte predsa každý rok za dovolenkou cestovať za hranice, ale môžete si ju vychutnať aj doma. A k tomu možno aj o čosi lacnejšie. Takže, ak sa André náhodou objaví aj vo vašej dedine alebo meste, neváhajte ho osloviť.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť