Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 26.3.2023
sk
Emanuel
cz
Emanuel

Mnohí milovníci mäsa sa čudujú vegánom, ako tak môžu žiť, a zadúšajú sa, že by to nikdy dobrovoľne nepodstúpili. Otázkou je, či by im nedopomohla správna motivácia, ktorou môže byť aj finančná odmena. Takúto príležitosť dostanú traja mäsožraví Briti, ktorí si čoskoro budú môcť vyskúšať svoju vôľu a dostať za to aj pekne zaplatené. Informuje o tom portál Unilad.

Shutterstock

Všetko im preplatia

Britská výskumná agentúra VeganLiftz v inzeráte ponúka trom dobrovoľníkom 2 000 libier (približne 2220 eur) za to, že na mesiac prejdú na výlučne rastlinnú stravu. Každý z troch úspešných uchádzačov dostane vegánsky jedálniček, podľa ktorého sa bude stravovať. Taktiež bude musieť podstúpiť zdravotnú prehliadku, a to pred diétou a po nej, aby sa evidovala zmena a vplyv stravovania na jeho zdravie.

Je to skvelá cesta pre tých, ktorí nad podobnou radikálnou zmenou uvažovali, pretože za stravu neminú ani jeden cent, keďže všetko financuje spoločnosť.

Popíšu aj nevýhody

Cieľom spoločnosti je vzdelávať ľudí o výhodách zmeny stravovania na alternatívy šetrnejšie k životnému prostrediu. Ako súčasť ich poslania sa snažia dokázať skutočné vplyvy vegánskej stravy na zdravie človeka.

Spoločnosť po experimente vytvorí online prípadové štúdie, ktoré preukážu, ako prechod na vegánsku stravu môže ovplyvniť zdravie a kondíciu. Podľa ich slov tam popíšu aj akékoľvek nevýhody, ktoré z takejto radikálnej zmeny stravy vyplývajú.

Shutterstock

Musia byť zdraví

Experimentu sa môžu zúčastniť iba ľudia, ktorí mali stravu bohatú na mäso aspoň posledný rok, aby boli výsledky skutočne relevantné. Okrem toho uchádzači musia byť zdraví a ich vek by sa mal pohybovať v rozmedzí 18 až 60 rokov.

Dobrovoľníci budú vybratí spomedzi piatich britských miest, ktoré zaznamenali najvyššiu spotrebu mäsa, a to sú Newcastle, Glasgow, Birmingham, Liverpool a Londýn. Výberové konanie potrvá do konca augusta.

Zdroj: Unilad


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje