Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 15.7.2024
sk
Henrich
cz
Jindřich

Britská pizzeria ponúka pizzu so sladkým drievkom. Trúfol by si si na ňu?

Mnohí ohŕňajú nosom už len nad samotným sladkým drievkom...


Na úvod treba povedať, že sladkosti vyrobené zo sladkého drievka sú niečo, čo má rovnako veľa fanúšikov ako odporcov. Mnohým ľuďom nezvyčajná chuť jednoducho nesedí, a to, čo je pre niekoho obľúbenou maškrtou, obchádzajú širokým oblúkom. Zmenili by názor, ak by bol základ pizza?

Britská pizzeria Made of Dough priniesla v spolupráci s výrobcom sladkostí Maynards Bassetts veľmi svojskú kulinársku špecialitu. Ide o sladkú pizzu, ktorá je posypaná cukríkmi zo sladkého drievka. Ako sa zrodil takýto bizarný nápad? Vôbec nejde o náhodu!

Profimedia

Pizza inšpirovaná filmovou novinkou

Zvláštna kombinácia je odkazom na Licorice Pizza, najnovší film režiséra Paula Thomasa Andersona. Film, odohrávajúci sa v Kalifornii 70. rokov, rozpráva príbeh skupinky mladých ľudí a veľmi neštandardných vzťahov, ktoré sa medzi nimi vytvoria.

Dokonca ani samotný názov filmu Licorice Pizza nie je originálnym termínom. Pôvodne išlo o slangový výraz označujúci vinylovú platňu. Pri pohľade na hudobný nosič a na cukrovinku zo sladkého drievka je hneď každému jasné, ako takéto prirovnanie vzniklo.

Profimedia

Čo všetko obsahuje?

Pizzeria na svojom instagramovom profile uvádza presnejšie zloženie pizze: čokoládový základ, citrónové mascarpone, maliny, kokos a Maynards Bassetts Liquorice Allsorts (cukríky zo sladkého drievka). Pokiaľ máš v sebe dosť zvedavosti a odvahy, môžeš sa pokúsiť upiecť si niečo podobné doma!

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.