Britskí poslanci chcú, aby sa na riešenie problému osamelosti predpisovala mačka

Až deväť miliónov Britov sa cíti osamelo.

Zdroj: Shutterstock

Zatiaľ čo psy sa väčšinou odporúčajú pri boji s depresiou, mačky v duševnej podpore svojich majiteľov taktiež nezaostávajú, to potvrdí nejeden ich milovník. A z tohto dôvodu budú možno odporúčané Britom v rámci boja s osamelosťou. Informuje o tom portál Unilad.

Shutterstock

Mačka ako liek

Uvedená myšlienka bola predložená politickou skupinou All-Party Parliamentary Group for Cats, ktorá sa zaoberá vecami týkajúcimi sa mačiek. Podložili to prieskumom, ktorý dokazuje, že až 80 % Britov sa po kúpe mačky cítilo menej osamelo. Pomohlo to až 90 % ľudí vo vekovom rozmedzí 18-34 rokov.

Skupina poslancov teraz vyhlasuje, že bude tlačiť na vládu, aby schválili návrh, podľa ktorého by mala NHS (Národná zdravotná služba Spojeného kráľovstva) predpisovať Britom mačky ako liek na osamelosť.

Shutterstock

Podpora a láska

Predsedníčka skupiny Sheryl Murray si myslí, že by tieto zvieratká ľuďom mohli naozaj pomôcť a že si táto sféra, aj keď ešte nie je dostatočne preskúmaná, zaslúži pozornosť.

Sheryl hovorí, že aj ona ako majiteľka mačiek v nich vždy našla útechu. Podľa nej dokážu človeku prejaviť veľkú podporu a lásku a tým mu aj pomôcť v boji proti zlým a sebadeštruktívnym pocitom.

Vyše štyrom miliónom dôchodcov chýba spoločnosť

Štúdia britského Červeného kríža zistila, že viac ako deväť miliónov Britov rôznych vekových skupín sa cíti osamelo. Organizácia s názvom „Kampaň pre ukončenie osamelosti“ na svojej stránke píše, že z toho sú až štyri milióny dôchodcovia.

Poslanci tvrdia, že mačky by mohli pomôcť starším ľuďom, pre ktorých je už komplikované stýkať sa s inými a je im na základe toho smutno. Riaditeľ spomínanej kampane, Rob Hewings, uviedol, že aj keď síce neexistuje jednoznačný liek na osamelosť, vidí v tomto nápade potenciál.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
13
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Rodina tvrdila, že ju týrajú duchovia. Prípad sa stal námetom pre horor V zajatí démonov 2


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME