Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Zatiaľ čo psy sa väčšinou odporúčajú pri boji s depresiou, mačky v duševnej podpore svojich majiteľov taktiež nezaostávajú, to potvrdí nejeden ich milovník. A z tohto dôvodu budú možno odporúčané Britom v rámci boja s osamelosťou. Informuje o tom portál Unilad.

Shutterstock

Mačka ako liek

Uvedená myšlienka bola predložená politickou skupinou All-Party Parliamentary Group for Cats, ktorá sa zaoberá vecami týkajúcimi sa mačiek. Podložili to prieskumom, ktorý dokazuje, že až 80 % Britov sa po kúpe mačky cítilo menej osamelo. Pomohlo to až 90 % ľudí vo vekovom rozmedzí 18-34 rokov.

Skupina poslancov teraz vyhlasuje, že bude tlačiť na vládu, aby schválili návrh, podľa ktorého by mala NHS (Národná zdravotná služba Spojeného kráľovstva) predpisovať Britom mačky ako liek na osamelosť.

Shutterstock

Podpora a láska

Predsedníčka skupiny Sheryl Murray si myslí, že by tieto zvieratká ľuďom mohli naozaj pomôcť a že si táto sféra, aj keď ešte nie je dostatočne preskúmaná, zaslúži pozornosť.

Sheryl hovorí, že aj ona ako majiteľka mačiek v nich vždy našla útechu. Podľa nej dokážu človeku prejaviť veľkú podporu a lásku a tým mu aj pomôcť v boji proti zlým a sebadeštruktívnym pocitom.

Vyše štyrom miliónom dôchodcov chýba spoločnosť

Štúdia britského Červeného kríža zistila, že viac ako deväť miliónov Britov rôznych vekových skupín sa cíti osamelo. Organizácia s názvom „Kampaň pre ukončenie osamelosti“ na svojej stránke píše, že z toho sú až štyri milióny dôchodcovia.

Poslanci tvrdia, že mačky by mohli pomôcť starším ľuďom, pre ktorých je už komplikované stýkať sa s inými a je im na základe toho smutno. Riaditeľ spomínanej kampane, Rob Hewings, uviedol, že aj keď síce neexistuje jednoznačný liek na osamelosť, vidí v tomto nápade potenciál.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje