Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Britský vodič dostal za jeden deň 51 pokút. Dokopy mal zaplatiť viac ako 7 600 eur

Muž nemohol uveriť vlastným očiam.


Dostať pokutu nie je veru nič príjemné. Ale vieš si predstaviť, že by si ich dostal oveľa viac? Nie dve, tri, ani desať, ale rovno 51? A to za jediný deň? Ako píše portál LADbible, presne to sa stalo 54-ročnému britskému staviteľovi Johnovi Barrettovi.

Ten sa jedného dňa vybral autom do blízkej telocvične. Vydal sa tam po ceste v londýnskej štvrti Chiswick, ktorá je určená len pre jej obyvateľov, a počas jazdy nezaznamenal žiadne problémy.

Profimedia

Po uplynutí piatich mesiacov sa mu však poštová schránka naplnila pokutami. John dostal omračujúcich 51 pokút, ktoré ho vyzývali, aby zaplatil dohromady 6 350 libier (viac ako 7 600 eur). Johnovi tá suma vyrazila dych, okrem iného aj preto, lebo netušil, za čo si pokuty vyslúžil. Na to, aby danou cestou prechádzal, mal totiž povolenie.

Neodpustil si tiež sťažnosť na to, že ho počas piatich mesiacov nikto nekontaktoval. „Je to smiešne. Žiadne upozornenie, nič,“ lamentoval. „Neposlali žiadny list s tým, že ma zachytili na kamere na ceste, kde som podľa nich nemal byť. Je to neuveriteľné. Predstavte si, ak by sa to týkalo niekoho naozaj zraniteľného. A to sa už nezmieňujem, že mám povolenie tú cestu užívať.“

Sledovali ho dlhšie

Každá pokuta obsahovala tri fotografie Johnovho auta, čo znamenalo, že ho sledovali dlhšiu dobu. Podľa Johna pritom stačilo len skontrolovať jeho registračné údaje z auta a hodiť ich do databázy. Okamžite by videli, že má povolenie.

„Rozhodne nie je správne nedať ľuďom ani upozornenie, hneval sa John. Teraz mám 28 dní na zaplatenie, ale oni majú 56 dní len na to, aby mohli odpovedať na môj mail. Proste šialené. Čo tam robia, že potrebujú 56 dní na to, aby odpovedali? Ja denne odpovedám na 50 mailov!“

Profimedia

John sa tiež sťažoval, že mnoho ľudí nevie, že daná cesta nie je prístupná pre všetkých, keďže to nie je nikde poriadne označené. Zbytočne im tak potom nabiehajú pokuty. Rada mesta neskôr uznala, že pokuty boli doručené omylom, a obratom ich zrušila.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť