Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra
V spolupráci s CinemArt SK

Brutálna a adrenalínová akčná jazda. Čo na filmovú novinku Opičí človek hovoria kritici?

Snímka je vraj povinnosťou pre všetkých milovníkov akčného žánru.


Už tento štvrtok dorazí do kín výborne vyzerajúca akčná snímka Opičí človek od Deva Patela. Ten si zahral aj hlavnú rolu a z ukážok jeho snímka vyzerá nesmierne štýlovo a drsne. Na prvý pohľad sa zdá, akoby si Patel natočil vlastnú verziu Johna Wicka.

Podľa všetkého si však pôjde vlastnou cestou a ponúkne originálnu autorskú víziu. Ešte lepšie je, že tieto domnienky potvrdzujú aj zahraniční kritici. Tí Patelovu snímku totiž prakticky jednomyseľne chvália.

Na stránke Rotten Tomatoes má snímka momentálne 93 % pozitívnych recenzií s ratingom 7,70/10, na Metacritc zase nadpriemerných 71 %. Recenzenti sa zhodli, že Dev Patel ako debutujúci režisér urobil výbornú prácu a jeho snímka je nielen akčnou peckou, ale aj zaujímavým sociopolitickým komentárom.

„Štýlové, energické, inteligentné a poriadne násilné. Pravdaže, sú tu isté výhrady, ale tam, kde má, je Opičí človek parádny,“ napísal Nick De Semlyen. „Patelova sebaistá a odvážna vízia prináša epický crowd-pleaser mýtických proporcií,“ podotkla zase Meagan Navarro.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, akčný film, Opičí človek
CinemArt SK

Atmosféra aj emócie

Podľa Davida Feara film ukazuje Patelovu vášeň pre akčný žáner a do budúcna s ním rozhodne bude treba počítať. Jimmy Cage označil Opičieho muža za „pozoruhodný debut, ktorého hlavné plusy sú akcia a štýlová neo-noirová atmosféra“.

Kevin L. Lee uviedol, že Dev Patel sa predviedol ako výborný režisérsky talent.Opičí človek je drsný a pochmúrny najviac, ako sa dá,“ napísal.

Opičí človek je silný, energický nával adrenalínu od herca, ktorý túži odhaliť brutalitu, o ktorej existencii možno ani nevieme,“ vyjadril sa David Crow a film označil za „bezvýhradný úspech“. Ryan McQuade zase podotkol, že Opičí človek je veľmi sebavedomý debut.

„Dev Patel natočil veľmi odvážny, krvavý a vzrušujúci debut,“ napísala Sharai Bohannon. „Jeho film je nečakane násilná, krutá a katarzná jazda, o ktorej sme nevedeli, že ju potrebujeme.“

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, akčný film, Opičí človek
MovieStillsDB / Universal Pictures / CinemArt SK

Podľa Tessy Smith je film poriadne krvavý, plný výbornej akcie a úchvatnej kamery. Pochválila aj soundtrack a príbeh, ktorý sa dokáže zažrať pod kožu a emocionálne rezonovať. „Dev Patel vytvoril niečo, čo sa celkom určite stane inšpiráciou pre budúce filmy,“ dodala.

Jamie Broadnax zase vyhlásila, že pokiaľ miluješ akčný žáner, tak nemáš nad čím uvažovať a upaľovať do kina. „Budete tento film milovať,“ zdôraznila.

Opičí človek teda zrejme naozaj bude stáť za to! Tešíme sa, keďže kvalitných akčných trhákov nikdy nie je dosť. Snímka do našich kín zamieri 4. apríla.

filmy, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka, akčný film, Opičí človek
CinemArt SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.