Brutálne zabil 9 ľudí. Ondrej Rigo patrí k najhorším sériovým vrahom na Slovensku

Momentálne si odpykáva doživotný trest.

Zdroj: © Shutterstock

Sériových vrahov si so Slovenskom obyčajne nespájame. Väčšina tých najhorších vrahov je z USA, prípadne iných štátov na svete. Na malom a pokojnom Slovensku predsa sériových vrahov nemáme. No, nie je to tak. Medzi tých najhorších slovenských vrahov patrí Ondrej Rigo. Ten má na svedomí 9 obetí.

Život

Ondrej Rigo sa narodil 17. decembra 1955 v Modre. Už ako dieťa vykazoval vážne problémy so správaním a ani doma nemal práve ideálne zázemie. Jeho otec sa venoval krádežiam a pri jednej podobnej „akcii“ ho zastrelili.

Keďže matka na výchovu Riga a jeho súrodencov nestačila, deti putovali do detského domova. Sám Rigo mal, ako sme spomenuli vyššie, problematickú povahu. Napokon na istý čas skončil v polepšovni.

Profimedia

Rigo tvrdil, že svojich rodičov mal rád a oni sa k nemu a k jeho súrodencom vždy správali dobre. Dlho predtým, než Rigo vykonal svoju prvú vraždu, sa venoval inej kriminálnej činnosti, najmä krádežiam. Pre políciu išlo o „známu firmu“ a celkovo bol odsúdený až 11-krát za menšie zločiny.

Vraždy

Vraždiť začal Rigo v roku 1990, pričom sa neobmedzoval len na Slovensko (hoci práve tu jeho rukou vydýchlo najviac obetí), ale aj na Amsterdam či Mníchov. Prvé dve vraždy spáchal v Mníchove. Žena menom Helena S. (40) Riga zrejme vyrušila pri lúpeži jej bytu.

Rigo ju zavraždil, čo ho vzrušilo. S jej mŕtvym telom mal pohlavný styk. Aj jeho druhá obeť bola z Mníchova. Vlámal sa do bytu Ilke Z. (28) a bodol ju skrutkovačom do krku. Vražednú zbraň zanechal na mieste činu.

V Amsterdame podobným spôsobom zavraždil Mariu van der W. (58), ktorá žila sama. Hlavu jej rozdrvil veľkým kameňom. S mŕtvolou mal opäť pohlavný styk. Po tejto vražde sa Rigo presunul do Bratislavy, kde zabil 5 žien a jedného chlapca.

Vedeli ste že…Ondrej Rigo je najhorší sériový vrah v histórii Slovenska, známy aj ako ponožkový vrah. Narodil sa v…

Posted by Svet ako ho nepoznáte. on Tuesday, May 26, 2015

Jeho prvou tunajšou obeťou bola dôchodkyňa Terézia Reveszová (88). Následne zabil aj 40-ročnú Annu Páleníková a jej syna Juraja (14).

Rigovej ďalšej obeti Jane B. (31) sa, našťastie, podarilo prežiť. Vrah sa vlámal do jej bytu, ale Jana sa mu postavila na odpor a Rigo napokon utiekol. Jana B. neskôr polícii pomohla pri Rigovej identifikácii. Medzi posledné tri Rigove obete patrila Helená Nováková (79), Henrieta Odlerová (22) a Matilda Urbanová (67).

Rigov modus operandi bol vždy rovnaký. Vlámal sa do bytov svojich obetí v noci či v skorých ranných hodinách, pričom si vyberal tie, ktoré žili samy. Na rukách nosil ponožky, aby nezanechal odtlačky prstov. Na mŕtvych telách sa vždy dopustil pohlavného styku, počas ktorého niekedy mŕtvolu zohavil. Svoje obete okradol a vražednú zbraň vždy nechal na mieste činu.

Ondrej Rigo je jedným z najznámejších masových vrahov Československa, resp. Slovenska. Na svedomí má 9 vrážd. Vraždil v…

Posted by Najväčší vrahovia on Friday, September 13, 2013

Súd

Polícia Ondreja Riga zatkla 4. marca 1992 v Hoteli Carlton, kde vtedy pracoval. K zatknutiu došlo len niekoľko hodín po jeho poslednej vražde. Na jeho topánkach a nohaviciach boli stopy krvi a v jeho pracovnej skrinke sa našli cennosti, ktoré ukradol svojim obetiam.

Rigo síce všetky obvinenia popieral, ale polícia mala v rukách dosť silných dôkazov. Jana B., jediná obeť, ktorá stretnutie s ním prežila, navyše Riga spoľahlivo identifikovala. Rigo bol postavený pred súd a po 10 dňovom procese ho senát odsúdil na doživotný trest odňatia slobody.

Shutterstock

Sám Rigo sa k žiadnej svojej vražde nepriznal a tvrdil, že je nevinný. Dôkazy však hovorili jasne, boli medzi nimi mnohé výpovede svedkov, fyzické dôkazy aj testy DNA. Rigov psychický stav skúmal aj forenzný psychológ Anton Heretik, ktorý uňho diagnostikoval antisociálnu poruchu osobnosti (sociopatiu) a schizoidnú poruchu osobnosti.

Rigo podľa neho neuznáva žiadne sociálne normy, nie je schopný žiadnej empatie a jeho činy sú veľmi impulzívne. Má nízke IQ a ide o veľmi jednoduchého človeka. Zároveň zdôraznil, že Rigo nie je sadista.

Nádej na jeho nápravu bola podľa znalcov nulová. Rigo sa voči rozsudku odvolal, pričom bez dôkazov tvrdil, že je nevinný. Jeho žiadosť bola zamietnutá a on si momentálne svoj trest odpykáva vo väznici v Leopoldove. O podmienečné prepustenie si mohol požiadať v roku 2018, čo aj urobil, ale napokon žiadosť stiahol.


Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ten je ale ohybný! Mladík bez lístka utiekol pred revízorom z električky priamo cez okno

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME