Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Na slnečnom pobreží Francúzskej Riviéry sa nachádza extravagantný kúsok architektúry, akému by sme len ťažko hľadali pár. Takzvaný „Bublinkový palác“ je najdrahšou nehnuteľnosťou v Európe a teraz sa môžeš stať jej majiteľom aj ty (ak si dosť bohatý)!

Sídlo bolo vybudované v rokoch 1975 až 1989 podľa návrhov maďarského architekta Anttiho Lovaga. Pôvodným majiteľom bol priemyselník Pierre Bernard. Po Bernardovej smrti sa nehnuteľnosť v roku 1991 dostala do rúk módneho návrhára Pierrea Cardina.

Ľudia z prostredia módy sú známi pozitívnym vzťahom k neobyčajným a bizarným veciam. Pierre Cardin nie je výnimkou a „Bublinkový palác“ sa stal jeho obľúbeným letným sídlom, v ktorom sa organizovali módne prehliadky a ďalšie podujatia.

Medzi prominentných hostí, ktorí sa zúčastnili párty v tomto paláci, patria napríklad aj princ Harry alebo herec Pierce Brosnan. Budova sa vďaka svojim nadpozemským tvarom objavila aj vo filme a predstavuje skvelú kulisu pre fotografov.

profimedia

V dome nájdeme až desať spální. Všetky z nich boli vyzdobené prominentnými umelcami. Zvláštnym detailom sú okrúhle postele, na ktoré vôbec nemusí byť jednoduché si zvyknúť.

Majiteľ sídlo ponúkal v dražbe už niekoľkokrát, avšak nepodarilo sa mu nájsť vážneho záujemcu. Tentoraz sa o to pokúša znova a odhadovaná cena nehnuteľnosti sa pohybuje okolo 300 miliónov eur.

profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť