Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Buď aktívny od piatej ráno! Na TikToku sa rozšíril trend, ktorý však nie je pre všetkých

Používatelia TikToku prepadli novému trendu.


Na sociálnych sieťach ako TikTok sa mladí ľudia stretávajú s mnohým trendmi. Niektoré sú kuriózne, iné nebezpečné, ďalšie zase pozitívne. Ale ani tie, ktoré sa snažia zlepšiť zdravie či životný štýl, nemusia byť vhodné pre všetkých.

Ako píše portál Indy100, na TikToku sa momentálne teší popularite trend „5 to 9 before 9 to 5 routine“. V skratke by sme jeho princíp mohli zhrnúť tak, že sa venuješ nejakej produktívnej aktivite od piatej rána do deviatej večer (namiesto od deviatej ráno do piatej popoludní). Tento trend sa na sociálnej sieti uchytil prekvapivo dobre a začali sa ním riadiť mnohí ľudia.

životný štýl, práca, voľný čas, produktivita, aktivita, denný režim, TikTok, trendy, sociálne siete, viral
Shutterstock

Jeho zástancovia tvrdia, že vďaka nemu získaš viac času na pracovné či zdraviu prospešné aktivity (ako napríklad joga, prechádzky, čítanie či zdravé stravovanie). Hoci podobný životný štýl môže niekomu vyhovovať, expertka Gina Cleo uviedla, že nie je vhodný pre každého.

Môže to byť prospešné, ale nie pre každého

„Produktívne využitie týchto hodín nám môže dať skutočný pocit úspechu,“ uviedla. „Či už je to trávenie času starostlivosťou o seba, osobným rozvojom alebo optimalizáciou svojho zdravia a pohody, vytvorenie zdravej rutiny od piatej do deviatej môže byť skvelý spôsob, ako tieto hodiny využiť.“

Zdôraznila však, že niektorí ľudia by s takýmto režimom mali problémy. „Potenciálne škody môže zahŕňať obetovanie spánku kvôli ‚produktivite‘. Ďalej snahu napasovať príliš veľa aktivít do jedného dňa, pocit neefektívnosti, keď vaše telo potrebuje spánok a odpočinok, prílišnú sústredenosť na svoju rutinu a následné zanedbávanie počúvania potrieb svojho tela.Cleo uviedla aj to, že tento štýl života „v žiadnom prípade nie je pre všetkých“.

Ak sú ľudia aktívnejší hlavne v noci, snaha začať robiť niečo produktívne už o piatej ráno je podľa expertky nedosiahnuteľná.

životný štýl, práca, voľný čas, produktivita, aktivita, denný režim, TikTok, trendy, sociálne siete, viral
Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.