Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila

Budú nás môcť reprezentovať hráči z KHL? SZĽH definitívne rozhodol o osude slovenských hokejistov

Budú alebo nebudú reprezentovať Slovensko?


Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) dnes oficiálne rozhodol o neúčasti hráčov z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) v reprezentácii, a teda aj na majstrovstvách sveta, informuje portál Šport.

Nad touto témou sa pomerne dlho špekulovalo. SZĽH ešte minulý rok rozhodol, že k žiadnym zákazom pristupovať nebude a že sa nemusia obávať prípadného „nenominovania“ do národného tímu. Aj napriek tomu sa zväz v súčasnosti rozhodol, že hokejistov z KHL do tímu volať nebude.

„Posledné týždne sme viedli dlhú debatu s hráčmi z KHL. Vždy radi a s hrdosťou reprezentovali našu krajinu. Majú výkonnosť na to, aby mohli bojovať o účasť v záverečnej nominácii na majstrovstvá sveta. Počas debát sme dospeli k jednotnému názoru, že pre pokojný priebeh prípravy a stopercentnú koncentráciu nášho tímu na majstrovstvá sveta bude lepšie, ak v tejto sezóne hráčov z KHL z účasti na šampionáte vynecháme,“ povedal pre hockeyslovakia.sk reprezentačný asistent a skaut Peter Frühauf.

Mohlo by ťa zaujímať:

Žiaci dostanú na slovenských školách opäť obedy zadarmo. Rodičia musia splniť tieto podmienky

O ktorých hráčov ide?

Slovensko sa svojím postojom zaradilo ku krajinám ako Česko, Fínsko, Švédsko či Lotyšsko. V KHL v tejto sezóne pôsobili brankári Adam Húska a Patrik Rybár, obrancovia Michal Čajkovský a Christián Jaroš a útočníci Adam Liška, Michal Krištof a Tomáš Jurčo. V KHL chytal taktiež brankár Július Hudáček, no ten už reprezentačnú kariéru ukončil. Michal Krištof a Patrik Rybár majú v KHL zmluvy aj na budúcu sezónu.

Dnes sa zároveň začal neoficiálny kemp, na ktorý prišli brankári Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek a trio útočníkov Viliam Čacho, Marek Hrivík, Šimon Petráš. Prvý oficiálny zraz je na programe na Veľkonočný pondelok 10. apríla. Majstrovstvá sveta v hokeji sa začínajú 12. mája.

TASR

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje