Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Budúcoročné MS bude opäť hostiť fínske mesto Tampere spolu s lotyšskou Rigou

Šampionát v roku 2026 dostali Švajčiari, medzitým svetová špička bude v roku 2024 bojovať v Česku a o rok neskôr vo Švédsku a Dánsku.


Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) na svojom piatkovom kongrese potvrdila ako dejiská budúcoročného svetového šampionátu fínske Tampere a lotyšskú Rigu.

Uvedená dvojica nemala v boji o MS 2023 protikandidáta, keďže v úvode aktuálneho týždňa sa o právo hostiť turnaj prestali uchádzať Maďari so Slovincami s mestami Budapešť a Ľubľana. Pôvodne sa mali majstrovstvá konať o rok v ruskom Petrohrade od 12. do 28. mája, no IIHF odobrala Rusom právo hostiť svetovú elitu ako následok ruskej vojenskej invázie na ukrajinskom území.

V rovnakom termíne sa MS budú konať v Tampere a Rige. Informácie pochádzajú z oficiálneho webu federácie, ktorá tiež pridelila MS 2026 Švajčiarsku. To malo hostiť šampionát v máji 2020, no pandémia koronavírusu ho o toto právo obrala. Namiesto Zürichu a Lausanne však budú MS hostiť Zürich and Fribourg. Na jar 2024 sa najlepšie svetové hokejové tímy stretnú v Česku (Praha, Ostrava) a v roku 2025 vo Švédsku a Dánsku (Štokholm a Herning).

„Je to privilégium. Sme vďační, že môžeme spoločne hostiť budúcoročné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji,“ povedal šéf fínskeho hokeja Harri Nummela, cituje ho web hokej.cz. Jeho lotyšský kolega Aigars Kalvitis doplnil: „Sme radi za vašu dôveru a sme pripravení zorganizovať majstrovstvá sveta s najlepšími podmienkami pre tímy a najlepšou atmosférou pre fanúšikov.“ Hlavným dejiskom budúcoročného šampionátu bude fínske Tampere, rovnako ako na aktuálnych MS. Tie vyvrcholia v miestnej Nokia Arene počas najbližšieho víkendu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť