Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Bukurešť popiera, že by ruské drony spadli na rumunské územie

Ukrajinské ministerstvo zahraničia tvrdilo, že ruské drony zasiahli Rumunsko.


Rumunské ministerstvo obrany poprelo správy o tom, že na jeho územie dopadli ruské drony. Ako referuje web news.sky.com, tieto tvrdenia sú v rozpore s vyhláseniami ukrajinského ministerstva zahraničia, ktoré uviedlo, že po útoku na Izmajil vybuchli na rumunskom území.

Rusko v noci na pondelok znova útočilo na oblasť okolo ukrajinského prístavu Izmajil. Gubernátor Odeskej oblasti Oleh Kiper informoval, že Rusi útočili dronmi tri a pol hodiny. V Izmajilskom okrese zasiahli niekoľko budov vrátane skladov a poškodili poľnohospodárske stroje a priemyselné zariadenia. V dôsledku padajúcich trosiek vypukli požiare na civilných domoch, ale tie sa podľa gubernátora podarilo uhasiť. Nehlásili mŕtvych ani zranených.

Ukrajinské vzdušné sily tiež uviedli, že drony útočili aj na neďaleký okres Kili. Podľa Kipera ukrajinská protivzdušná obrana zostrelila 17 dronov, ktoré útočili na Odeskú oblasť. Deň predtým Rusi napadli dunajský prístav Reni. Ruské ministerstvo obrany vtedy vyhlásilo, že drony zasiahli sklady paliva používané ukrajinskou armádou.

Rusko zintenzívnilo svoje útoky na prístavnú infraštruktúru Ukrajiny po tom, ako v júli odstúpilo od dohody sprostredkovanej OSN a Tureckom, ktorá umožňovala export ukrajinského obilia po Čiernom mori.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.