Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Žiadny vzťah nie je dokonalý. Môžu sa stretnúť dve najkompatibilnejšie povahy na svete, stratené kúsočky puzzle, ktoré dokonale zapadajú, a aj tak príde deň, keď sa budú musieť dohodnúť, čo budú večer jesť a omylom si niekde v priebehu horlivej debaty navzájom vyšklbú vlasy. To sa stáva. A je to bežné.

Čo však rozhodne bežné (a ani dobré) nie je, sú tieto situácie, ktoré sme s naším ilustrátorom dnes načrtli a úprimne dúfame, že sa s polovičkou nenájdeš ani v jednej z nich. Sú to totiž faktory, ktoré negatívne ovplyvňujú váš vzťah a nedajú sa prekusnúť tak ľahko ako hádka o jedle. Aké to teda vlastne sú?

1. Alkohol

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyriešiť partnerský konflikt. Napríklad sa o ňom dá porozprávať, navzájom si vysvetliť vlastné stanovisko a dospieť ku kompromisu, ktorý bude vyhovovať všetkým. Alebo sa to dá cele premlčať. Ale kde je sranda? Najlepšie je dobre sa ožrať a potom sa sporadicky navzájom obviňovať, koho je to vlastne chyba. V takom vzťahu človek ani telku nepotrebuje.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ignorácia

„Čo ti je?“ pýta sa jej s malou dušičkou a v tej chvíli by jej bol ochotný zniesť aj modré z neba, len aby z nej konečne vypadla súvislá veta. Ale ona čuší a chudák chlapec si má asi z prsta vycucať, či reálne niečo posr*l alebo si zase len spomenula na to, ako ju dva roky dozadu v sne podviedol s jej najlepšou kamarátkou. Tak skoro sa to asi nedozvie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Zle nastavené priority

Človek má na všetko presne toľko času, koľko si ho urobí. Aj na partnera. Problém je v tom, že nie každý je ochotný vzdať sa svojich rutinných, zato úplne nepotrebných činností, aby polovičke pripomenul, že jej prítomnosť nie je úplná samozrejmosť. „Teraz nemôžem,“ hovorí, keď zapína videohru, leží vykydnutý pred telkou alebo odchádza s kamošmi na jedno. Fajn, len otázka znie… keď nie teraz, tak kedy?!

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Strata zábran

Je len veľmi tenká hranica medzi „môžem byť pred ňou sám sebou“ a „som totálne prasa“ a dá sa so stopercentnou istotou povedať, že nasilu jej naprdieť pod nos ju zďaleka prekračuje. Áno, partneri by sa mali vo vzájomnej prítomnosti cítiť dobre. Mali by sa vedieť uvoľniť a priznať, že sem-tam majú sr*čku, grgajú a prdia. Ale všetko s mierou, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Prehnaná žiarlivosť

Bez jedla sa dá vydržať niekoľko týždňov, bez vody pár dní, ale bez kyslíka po tebe do pár minút neostane ani mastný fľak. Človek skrátka musí vedieť dýchať a nielen fyzicky. Aj metaforicky, vo vzťahu. Lenže to niektorým ľuďom skrátka nevymyslíš. Ich skutočný problém totiž nie je to, že si sa pol roka dozadu otočil v obchode za inou, ani to, že ti ako na potvoru každý druhý deň príde správa od operátora… ich problém je v hlave. A to ty skrátka nevyriešiš.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Neoprávnená kritika

Niektorí ľudia si radi kopnú. Do čašníka v reštaurácii, do obsluhy v mekáči, do poslancov v politike, do šéfa, do rodičov, do toho a hentoho… a keď sa všetky potenciálne obete minú, kto príde na rad? Presne tak. Polovička. Krásne žiť pod jednou strechou s kreténom, ktorému by si mohla objednať jedlo z michelinskej reštaurácie a on by si aj tak našiel jedno pripálené zrnko ryže, ktoré by mohol ofrflať. Fakt krásne.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.