Buzerácia či prehnaná žiarlivosť. 6 vecí, ktoré ti zaručenie pokazia vzťah

Žiadny vzťah nie je dokonalý, ale toto je už príliš.

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Žiadny vzťah nie je dokonalý. Môžu sa stretnúť dve najkompatibilnejšie povahy na svete, stratené kúsočky puzzle, ktoré dokonale zapadajú, a aj tak príde deň, keď sa budú musieť dohodnúť, čo budú večer jesť a omylom si niekde v priebehu horlivej debaty navzájom vyšklbú vlasy. To sa stáva. A je to bežné.

Čo však rozhodne bežné (a ani dobré) nie je, sú tieto situácie, ktoré sme s naším ilustrátorom dnes načrtli a úprimne dúfame, že sa s polovičkou nenájdeš ani v jednej z nich. Sú to totiž faktory, ktoré negatívne ovplyvňujú váš vzťah a nedajú sa prekusnúť tak ľahko ako hádka o jedle. Aké to teda vlastne sú?

1. Alkohol

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyriešiť partnerský konflikt. Napríklad sa o ňom dá porozprávať, navzájom si vysvetliť vlastné stanovisko a dospieť ku kompromisu, ktorý bude vyhovovať všetkým. Alebo sa to dá cele premlčať. Ale kde je sranda? Najlepšie je dobre sa ožrať a potom sa sporadicky navzájom obviňovať, koho je to vlastne chyba. V takom vzťahu človek ani telku nepotrebuje.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Ignorácia

„Čo ti je?“ pýta sa jej s malou dušičkou a v tej chvíli by jej bol ochotný zniesť aj modré z neba, len aby z nej konečne vypadla súvislá veta. Ale ona čuší a chudák chlapec si má asi z prsta vycucať, či reálne niečo posr*l alebo si zase len spomenula na to, ako ju dva roky dozadu v sne podviedol s jej najlepšou kamarátkou. Tak skoro sa to asi nedozvie.

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Zle nastavené priority

Človek má na všetko presne toľko času, koľko si ho urobí. Aj na partnera. Problém je v tom, že nie každý je ochotný vzdať sa svojich rutinných, zato úplne nepotrebných činností, aby polovičke pripomenul, že jej prítomnosť nie je úplná samozrejmosť. „Teraz nemôžem,“ hovorí, keď zapína videohru, leží vykydnutý pred telkou alebo odchádza s kamošmi na jedno. Fajn, len otázka znie… keď nie teraz, tak kedy?!

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Strata zábran

Je len veľmi tenká hranica medzi „môžem byť pred ňou sám sebou“ a „som totálne prasa“ a dá sa so stopercentnou istotou povedať, že nasilu jej naprdieť pod nos ju zďaleka prekračuje. Áno, partneri by sa mali vo vzájomnej prítomnosti cítiť dobre. Mali by sa vedieť uvoľniť a priznať, že sem-tam majú sr*čku, grgajú a prdia. Ale všetko s mierou, nie?

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Prehnaná žiarlivosť

Bez jedla sa dá vydržať niekoľko týždňov, bez vody pár dní, ale bez kyslíka po tebe do pár minút neostane ani mastný fľak. Človek skrátka musí vedieť dýchať a nielen fyzicky. Aj metaforicky, vo vzťahu. Lenže to niektorým ľuďom skrátka nevymyslíš. Ich skutočný problém totiž nie je to, že si sa pol roka dozadu otočil v obchode za inou, ani to, že ti ako na potvoru každý druhý deň príde správa od operátora… ich problém je v hlave. A to ty skrátka nevyriešiš.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Neoprávnená kritika

Niektorí ľudia si radi kopnú. Do čašníka v reštaurácii, do obsluhy v mekáči, do poslancov v politike, do šéfa, do rodičov, do toho a hentoho… a keď sa všetky potenciálne obete minú, kto príde na rad? Presne tak. Polovička. Krásne žiť pod jednou strechou s kreténom, ktorému by si mohla objednať jedlo z michelinskej reštaurácie a on by si aj tak našiel jedno pripálené zrnko ryže, ktoré by mohol ofrflať. Fakt krásne.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
65
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 nechutných faktov o zvieratách, ktoré ti otočia žalúdok hore nohami


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME