Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Bývalého japonského premiéra Abeho postrelili

Vrtuľníkom ho previezli do nemocnice, nedýchal však a zastavilo sa mu srdce.


Bývalý japonský premiér Šinzó Abe bol postrelený počas piatkového prejavu v rámci predvolebnej kampane na západe Japonska. Ako uviedli tamojšie úrady, vrtuľníkom ho previezli do prefektúrnej nemocnice. Nedýchal však a zastavilo sa mu srdce.

Hlavný tajomník úradu japonskej vlády Hirokazu Macuno novinárom povedal, že polícia na mieste činu zatkla údajného útočníka. „Takýto barbarský čin je absolútne neodpustiteľný, bez ohľadu na to, aké sú dôvody, a dôrazne ho odsudzujeme,“ povedal Macuno.

Verejnoprávna stanica NHK odvysielala zábery, na ktorých Abe skolaboval na ulici, pričom k nemu bežalo niekoľko ochrankárov. Údajne ho postrelili niekoľko minút po tom, ako začal rozprávať pred hlavnou vlakovou stanicou v meste Nara. Keď sa ozvali výstrely, držal sa za hruď a košeľu mal zašpinenú krvou. Zakrátko upadol do bezvedomia.

TASR

Súčasný premiér Fumio Kišida, ktorý patrí k rovnakej politickej strane ako Abe, informoval, že je na ceste do Tokia. Macuno poznamenal, že všetkým ministrom vládneho kabinetu nariadili, aby sa vrátili zo svojich predvolebných kampaní do japonskej metropoly.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.