Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Bývalého lídra a ďalších členov Proud Boys obvinili v súvislosti s útokom na Kapitol

Pätica obvinených sa podľa federálnej prokuratúry dohodla na násilnom odpore proti zákonnému prechodu prezidentskej moci a v auguste by sa mala postaviť pred federálny súd vo Washingtone.


Bývalého lídra americkej krajne pravicovej extrémistickej skupiny Proud Boys a ďalších členov obvinili v súvislosti s útokom na Kapitol z protištátneho sprisahania.

Henry „Enrique“ Tarrio a ďalší štyria obvinení – Ethan Nordean, Joseph Biggs, Zachary Rehl a Dominic Pezzola, sa podľa federálnej prokuratúry dohodli na násilnom odpore proti zákonnému prechodu prezidentskej moci. V auguste by sa mali postaviť pred federálny súd vo Washingtone, D.C..

Tarrio síce 6. januára 2021 nebol vo Washingtone, keď násilnosti vypukli, no podľa úradov pomohol dať všetko do pohybu. Proud Boys sa podľa obvinenia stretávali a komunikovali cez šifrované správy a niekoľko dní plánovali útok. V daný deň potom rozobrali barikády, ktoré mali chrániť Kapitol a zmobilizovali a viedli dav do budovy.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.