Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Keby sme mali vypísať všetky dôvody, pre ktoré sme milovali sledovať program Mythbusters, makali by sme od rána do večera. Asi každého z nás fascinovala schopnosť kreatívnych kutilov vyrobiť akékoľvek zariadenie, ktoré si testovanie mýtu vyžadovalo. Doslova hocičo.

Zručným konštruktérom z Mythbusters nehrozí, že by nemali čo robiť po ukončení relácie. Dokazuje to aj Grant Imahara, dlhoročný člen tímu, ktorý sa rozhodol priviesť na svet realistickú repliku Baby Yodu. Verným divákom je známa Grantova láska k robotike a výrobe mechanických hračiek, čiže v tomto projekte sa cíti ako ryba vo vode.

Gepostet von Grant Imahara am Freitag, 6. März 2020

Malý Baby Yoda vyzerá na nerozoznanie od filmového originálu. Ide o 3D vytlačený pohyblivý model v mierke 1:1. Za povšimnutie stojí prepracovaná mimika a jednoduchá schopnosť reagovať na podnety. Jeho tvorca na bábike maká už od začiatku decembra.

Gepostet von Grant Imahara am Freitag, 6. März 2020

Robot vyzerá parádne už teraz, no Grant presne ako uvádzač z teleshopingu upozorňuje: „To ani zďaleka nie je všetko!“ Baby Yoda sa stále nenachádza vo finálnom štádiu a má pred sebou ešte dlhú cestu, počas ktorej získa ďalšie schopnosti reagovania na okolité dianie – nebudú chýbať rozmanité emócie a zvuky.

Gepostet von Grant Imahara am Freitag, 6. März 2020

Väčšinu práce na figúrke spravil Grant sám, s vytvorením silikónovej pokožky a oblečenia potreboval pomoc Lauren Marklandovej a Lindsay Hamiltonovej. Celý projekt je len voľnočasová aktivita, ktorú Imahara nechce nijako speňažiť. Naopak, od apríla by Baby Yodu rád zobral na turné po detských nemocniciach a potešil tak malých pacientov.

Zdroj: facebook.com


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.