Marián Hossa, bývalý elitný hokejista s troma Stanley Cupmi v zbierke, sa už dávno preorientoval z ľadu do podnikateľských vôd. Jeho firma Hossa Family, známa najmä výrobou a distribúciou tradičných slovenských jedál, aktuálne opäť rozširuje pracovný tím. No zdá sa, že nájsť posily nie je vôbec jednoduché, píše portál Šport24.sk.
Na pracovnom portáli Profesia.sk sa nedávno objavili nové inzeráty, ktoré odhalili, že firma hľadá zamestnanca na odbyt za 800 eur mesačne a inžiniera kvality s nástupným platom 1 400 eur brutto. Hossova firma hľadá tiež gastro vodiča a ponúka plat od 1 200-1 800 eur v hrubom.
Voľné pracovné miesto je aj pre vedúceho mäsovej potravinovej výroby, kde sa mesačná mzda môže vyšplhať až na 1 800 eur v hrubom. Hoci ide o stabilnú prácu vo firme so známym menom, reakcie na internete hovoria jasne – Slováci čakali od športovej legendy o niečo štedrejšie podmienky.
Čo na to Slováci?
Hossa potrebuje nových ľudí čo najskôr – nástup je „ihneď“ – no podľa diskusií na sociálnych sieťach mnohí považujú ponúkanú odmenu za nízku, a to aj napriek stabilite a zázemiu. Niektorí sa dokonca pýtajú, či by firme nepomohla skôr náborová stratégia než ďalší inzerát.
Slováci sa hneď pustili do komentovania pod príspevkom o tom, že Hossa hľadá posily. „Hossenko… choď si za 800 euráčkov robiť na takú pozíciu sám. Pracovník odbytu nie je obyčajný roboš pri linke,“ komentovala jedna užívateľka na Facebooku. „Legenda hovorí, že ešte bude dlho hľadať,“ napísal ďalší. „800 Euro brutto ako pracovnik odbytu? To nie je dobre ani ako vtip. Si poriadny lakomec, daj zarobiť 2000 eur v čistom a budú aj zamestnanci,“ komentoval zas iný pán a podobných názorov bolo pod príspevkom viac.

Biznis s pirohmi rozbehol Hossa ešte počas svojej aktívnej kariéry, no naplno sa mu venuje až po jej skončení. Spolu s otcom Františkom dnes vedie podnik so sídlom v Poprade, ktorý okrem výroby expandoval aj do logistiky. Hoci meno Mariána Hossu znie stále silno, realita pracovného trhu však ukazuje, že zamestnancov si treba získať zrejme aj niečím viac než len slávou.