Bývam v jednom byte s dvoma chlapmi. A vôbec to nie je také zlé, ako si myslíš!

Dva a pol chlapa v slovenskej verzii.

Ešte počas vysokej som vystriedala štyri rôzne byty a s nimi aj spolubývajúcich. Našťastie, s niektorými z nich som sa skamarátila natoľko, že sme sa rozhodli v spoločnom bývaní pokračovať aj naďalej. Ver, či never, bývanie s dvoma kamarátmi, ktorí sú opačného pohlavia, nie je také hrozné, ako si väčšina predstavuje.

Kde bolo, tam bolo…

Predtým sme bývali na byte v Trnave šiesti, spravodlivo rozdelení na ženy a mužov. Jedna kamoška odišla na erazmus, ďalší dvaja – párik sa rozhodli posunúť svoj vzťah ďalej, a tak sme ostali ja a dvaja chalani s neistou budúcnosťou. Všetci traja sme mali už počas výšky prácu v Bratislave a ani jedného z nás nenapĺňalo každodenné cestovanie vlakom. Preto, ako správni CP-čkári sme sa rozhodli prísť kradnúť miestnym prácu a usadiť sa v podnájme.

Išli dve vajcia a žena na vandrovku

Alebo „dve vajcá a penis“ ako povedali naši kamaráti a sami sa tak zvykneme občas označiť. V polovici júna sme si teda pobalili všetky naše pakšamenty a veselo sa sťahovali do nového bývania. V byte sú dve samostatné izby a prechodná obývačka, takže nášmu spoločnému bývaniu predchádzala kombinatorika okorenená interným humorom, keď sme si hovorili, že aby to bolo spravodlivé, budeme všetci traja bývať v jednej izbe a v druhej spravíme napríklad posilňovňu. Nakoniec sme sa zhodli, že bude lepšie, ak budem v izbe sama a oni v tej druhej.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/blue-bouncing-6glYLqOQ3dlok)

Prvýkrát sme sa hádali pri regáli s poťahmi na vankúše

Čakali ste, že kombinácia dvoch mužov a žien je nabitá sexuálnym napätím a ním spôsobenými konfliktmi? Haha, nemáme šestnásť. Nadšení z nového bytu, ktorý bol síce zrekonštruovaný, no zaplnený starým nábytkom a nevkusnými doplnkami, sme sa okamžite vybrali do Ikey po prvú pomoc. Aby sme predišli zbytočným hádkam, dohodli sme sa, že pri zariaďovaní spoločných priestorov, a teda aj výbere zariadenia budeme vždy hlasovať, ak sa náhodou všetci traja nezhodneme. Akonáhle sú dvaja za, tretí musí jednoducho držať krok a hubu. Našu dohodu aplikujeme vo viacerých situáciách doteraz a stále to funguje.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/oitnb-pennsatucky-gif-11H4Or7Dy3dZOE)

Aj napriek pravidlu vznikla „hádka“, v ktorej som bola samozrejme hlavným aktérom. Stáli sme v oddelení H&M Home a vyberali sme poťahy na vankúše, keď som sa (hladná a menštruujúca) snažila presadiť svoj názor o poťahu s motívom a spolubývajúci nesúhlasili. Vyústilo to mojím zbytočným výbuchom nervov, ktorý chvalabohu chalani už dokonale zvládajú a skončilo to piatkovým pitím vína u nás na gauči.

Nie som kuchárka ani upratovačka

Ako by si asi mnohí mysleli. Dovolím si tvrdiť, že sme dobre vychovaní ľudia (ďakujeme, mamky), čo je jeden z dôvodov, prečo nenechávame po sebe bordel a náš byt nevyzerá ako feťácky kumbál, ako väčšina ľudí očakáva. Okrem toho sme spolu bývali už od prvého ročníka výšky na ďalších dvoch bytoch, kde nás bolo raz toľko, a tiež sme mali vždy upratané. Už vtedy sme mali vytvorený systém upratovacích služieb, keď každý týždeň upratovala celý byt jedna z dvojíc. Momentálne, keď uznáme za vhodné, zavelíme upratovanie a jeden povysáva a utrie prach, druhý uprace kuchyňu a ja mám na starosti kúpeľňu a wc s umývaním podláh. Každý z nás robí to, čo ho baví, spolubývajúci mi dokonca vždy povysáva izbu, keďže ja vysávanie nenávidím.

Archív autorky

Maličkosti, ktoré vytočia každú ženu

Tie sa u nás dejú zriedka. Doska na toalete je 95% času dole, chlpy na umývadle by ste museli hľadať lupou a špinavé ponožky rozhádzané po byte tiež. Občas sú nejaké dva taniere v dreze, ktoré si umyjeme večer po príchode z práce. Starostlivo recyklujeme papier, plasty aj sklo, ktoré aj so smeťami pravidelne vyhadzujeme, takže divné zápachy v našom byte neexistujú. Naozaj musím premýšľať, či ma chalani niečím vytáčajú, ale nedokážem prísť na nič. Žijeme skrátka v symbióze.

Naučili sa rešpektovať môj spánok

Občas idú na nejaké to jedno až štyri pivá, no chvalabohu domov chodia stále ako ľudia. Ovracané záchody alebo narušovanie môjho drahocenného spánku nehrozí. Ak sa aj stane, že sa naozaj opijú, sme opití všetci, lebo sme boli vonku spolu. Potom nastáva tá pravá zábava, keď začneme vytvárať gastronomické zázraky o 3 ráno. To sa však veľmi často nestáva, povedala by som, že zriedkavo, radšej sa doma pri pohári vína hráme spoločenské hry alebo pozeráme Netflix.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bbc-cooking-wine-3ohze1W9gqYUDx7l2U?utm_source=media-link&utm_medium=landing&utm_campaign=Media%20Links&utm_term=)

Medzi neželané návštevy patria zatiaľ len holuby

Za tých pár mesiacov sa mi ešte nestalo, že by som sa o kúpeľňu bila s nejakou neznámou slečnou. Chalani nie sú škaredí, no v rebríčku ich priorít je hranie hry FIFA vyššie ako nejaké Nikoly. Ak by si aj našli frajerky, určite by mi ich nepredstavovali prvýkrát pri raňajkách. Každý budúci partner musí najskôr prejsť schvaľovacím procesom predsa. A áno, naozaj, holuby sú naším najväčším problémom, takže ak máte tipy ako ich existenciu vymazať z nášho balkóna (mierumilovne), dajte mi prosím vedieť.

Bola už trojka?

Samozrejme, každý večer si namiesto pozerania televízie dáme aspoň jedno kolo. Aj napriek tomu, že sme všetci traja heterosexuáli (aspoň myslím), nemáme chuť “dať sa dole“ pri každej príležitosti. Pointou nášho lacného, interného humoru je zväčša sex, no tam to aj končí. Bývame spolu už 5 rokov, spravili sme si aj spoločné Vianoce, mám pocit, že sú to moji bratia a nie spolubývajúci.

Archív autorky

Samozrejme, nejde o to či je zloženie bytu z dvoch mužov a jednej ženy alebo dvoch žien a jedného muža… Najdôležitejšou prísadou sú samotní ľudia. Ak im to klape ako priateľom, nie je dôvod, prečo by nemali vedieť spolunažívať bez zbytočných konfliktov. Nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá, respektíve, ako si nahovárame.

Titulná fotka: Archív autorky

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
12
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 2

  1. Ja bývam s tromi chlapmi plus pravidelné pánske návštevy ktoré ubytujeme v obývačke a žijeme ako slušní ludia 😀 inak ak niekto vie ako zbaviť tých holubov – humánne – poprosím radu aj ja 😀

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
"Mačací deduško" je hrdina, ktorého práve potrebujeme!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME