Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Čaká nás filmový bizár roka? Kokaínového medveďa inšpirovali skutočné udalosti

Film zobrazuje šialený medvedí teror iniciovaný drogami a obete, ktoré po sebe zanecháva.


V natupírovaných 80. rokoch bývalý výsadkár a policajný dôstojník Andrew Carter Thornton II. začal rozvíjať kariéru pašeráka drog z Kolumbie do USA. V deň, keď našli jeho ťažko vyzbrojené telo v lesoch Tennessee, mal okolo pása 35 kg kokaínu a pár tisíc drobných. Zradil ho vlastný padák a nadváhový limit opaska.

Keď už, tak do dna

V rovnakej lokalite objavili nebožké telo 80 kilového čierneho medveďa v spoločnosti 40 prázdnych kokaínových balíkov. Namotivované zviera sa zrejme rozhodlo vyskúšať farebnejšie stránky života, no neodhadol to a predávkoval sa.

Profimedia

Vyšetrovanie ukázalo, že jeho zbesilá párty bola priamo v dráhe letu Andrewa. Medveď prezývaný Pablo Escobear alebo jednoducho Cocaine Bear tak skonzumoval 34 kg púdru.

Vo filme to dá na pána

Tento príbeh z roku 1985 sa stal inšpiráciou pre triler Cocaine Bear (Universal Pictures) spod taktovky Elizabeth Banks, ktorá režírovala posledných Charlieho anjelov. Scenára sa chopil Jimmy Warden.

Trailer bez pátosu prezrádza, že ide o hrozivo zábavný počin odysey macka na kokaínovom tripe. Chlpatý priateľ vrčí, slintá, žmurká, škrabká, laškuje, povaľuje sa, speeduje, vrhá sa do sanitky a obdivuje motýle. Okoštuje i Jesseho Tylera Fergusona z Modern Family. Teda, klasické koka maniere.

Vo filme mu sekunduje Keri Russell, O’Shea Jackson Jr. či Ray Liotta, pre ktorého je to derniéra, keďže nás v máji tohto roka opustil.

Trapas alebo klasika?

Na základe ukážky bude Medveď na kokaíne absolútna bomba. Je to presne ten druh filmu, ktorý by si mal vidieť, ak medzi tvoje preferencie patria chlpaté, mäkké tvory a návykové látky. Ak dokáže udržať číru berserkovskú energiu traileru, je predurčený stať sa klasikou.

Ale nenechajme sa uniesť. Svet je plný upútaviek nadopovaných prehnanými sľubmi zachycujúcimi najlepšie momenty, ktoré by celý film nikdy nemohli pokryť. Na splnenie sľubu z traileru to musí byť film len o medveďovi na kokaíne. Nikoho nezaujíma ťažkopádne moralizovanie o obchode s drogami, či prepájanie s reálnymi dozvukmi tejto žúrky.

Pretože skutočný medveď trpel krvácaním do mozgu, zlyhali mu obličky, srdce a pľúca, zomrel vydesený v trýznivej agónii. A to by znamenalo monumentálny trapas snímku.

Veríme v teba, medvedík kokaínový. Už 23. februára.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť