Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka
Zdroj: ©Shutterstock

Čaká ťa vianočný večierok? Tieto veci by si na ňom určite nemal robiť

Sezóna vianočných večierkov je v plnom prúde.

Sviatky sa blížia a s nimi prichádza množstvo príležitostí na oslavy a stretnutia s priateľmi a kolegami. Vianočné večierky sú jednou z týchto príležitostí, ktoré môžu byť zábavné, ale aj riskantné. Vianočný večierok v kancelárii je ako tanec na ľadovej ploche – nikdy nevieš, kedy sa pošmykneš.

Ono totiž na firemnom vianočnom večierku na teba číha viacero nebezpečenstiev, ktoré ti môžu poriadne skomplikovať budúcnosť v práci. Preto sme sa rozhodli ti dnes pripraviť zoznam toho, čo by si na vianočnom večierku určite nemal robiť, ak nechceš byť za firemného blázna.

Čo nerobiť na vianočnom večierku?

1. Zabudni na kancelárske klebety: Vianočný večierok nie je miestom na šírenie klebiet, nech už sú v kolektíve akokoľvek populárne. Áno, je veľmi lákavé všetkým povedať, že váš šéf má zrejme tajný účet na Instagrame, kde sa venuje výrobe ručne robených svietnikov. No vianočný večierok na to nie je vhodnou príležitosťou.

2. Nepreháňaj to s vianočným nadšením: Vianočné večierky predstavujú skvelú príležitosť na to vytiahnuť zo skrine oblečenie s vianočným motívom. Červené svetre sú v poriadku, ale nosiť celý kostým elfa môže byť trochu príliš.

Mohlo by ťa zaujímať:

Čitatelia EMEFKA si mohli aktivovať Premium úplne zadarmo ako náš vianočný darček

3. Mierne s alkoholom: Prehnané množstvo vianočného punču či vaječného likéru je klasická chyba na firemných večierkoch. Mysli na to, že jeden pohár na uvoľnenie nálady a symbolické si pripitie so šéfom a kolegami je fajn, ale päť pohárov, ktoré z teba spravia neriadenú strelu, to už radšej nie.

4. Nepokúšaj sa organizovať neplánované aktivity: Hoci môže byť lákavé navrhnúť spontánne aktivity, ako napríklad karaoke, ono to nemusí byť práve najlepší nápad. Uvedom si, že niektorým tvojim kolegom to môže spôsobiť nepríjemné pocity a z peknej vianočnej nálady sa razom stane pochmúrna.

5. Flirtovanie s kolegami: Vianočné večierky nie sú miestom na rozvíjanie romantických vzťahov s kolegami. Flirtovanie na pracovisku môže viesť k nepohodlnej situácii a problémom v práci.

Čaká ťa vianočný večierok? Tieto veci by si na ňom určite nemal robiť
Shutterstock

6. Prejedanie sa: Okrem nadmerného množstva alkoholu zvykne byť na vianočných večierkoch aj pomerne dosť jedla. A to je, samozrejme, veľmi lákavé. Daj si však pozor, lebo prejedanie ti na charizme určite nepridá. Nielenže ti bude zle, ale tiež nepôsobí práve najlepšie, ak sa niekto vrhá na švédske stoly, akoby nikdy nejedol.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.