Čomu by si sa mal na vianočnom večierku vyhnúť?
7. Nevhodné fotky na sociálnych sieťach: Tomuto bodu treba v dnešnej dobe venovať zvýšenú pozornosť, keďže platí, že čo sa neobjaví na Instagrame alebo Facebooku, akoby sa ani nedialo. Dávaj si však pozor na to, čo zverejňuješ. Nie každý chce byť počas vianočného večierka na očiach verejnosti. Ide o súkromnú akciu a tak by to aj malo ostať.
8. Vyhýbanie sa spoločným aktivitám: Ak sa na večierku organizujú spoločné aktivity alebo hry, zapoj sa a nevyhýbaj sa im. Takéto udalosti sú príležitosťou na prelomenie ľadov, budovanie kolegiálnych vzťahov a zábavu.
9. Nepreberaj kontrolu nad večierkom: Aj keď môžeš mať pocit, že by si to zorganizoval lepšie, nezabúdaj, že to nie je tvoj osobný event. Ak máš chuť pomôcť, opýtaj sa organizátorov, či nepotrebujú niečo zariadiť alebo urobiť, no nebuď prehnane iniciatívny a radšej sa nechaj viesť ich programom.
10. Nevhodné komentáre: Na večierkoch by si sa mal vyhýbať nevhodným komentárom. Možno chceš už dlho povedať kolegovi, že sa mu jeho aktuálny účes nehodí, no vianočný večierok na to naozaj nie je vhodný. Či už ide o politiku, náboženstvo alebo osobné veci, príliš kontroverzné témy môžu viesť k nepríjemným konfliktom a narušiť atmosféru.
11. Rozprávanie o práci: Vianočný večierok je určený prioritne na oddych a zábavu. Nesnaž sa ich pretvoriť na pracovné stretnutia. Aj keď sa to možno bude zdať lákavé, nerozoberaj tu pracovné problémy, nežiadaj si zvýšenie platu a už vôbec sa nesťažuj na kolegov.
12. Neúčasť: Ak máš možnosť, zúčastni sa vianočného večierka. Neúčasť môže vytvoriť dojem, že nechceš byť súčasťou tímu. Prirodzene, že počas roka bolo viacero náročných momentov, keď si si hovoril, že s týmito ľuďmi nechceš mať nič spoločné, no sú Vianoce. Všetci sme len ľudia a v konečnom dôsledku – choď sa zabaviť a stráviť čas s tými ľuďmi z pracovného kolektívu, ktorých máš rád.