FUNNYBIZ: Candy Store – chutný obchod z ktorého nebudeš chcieť odísť

Akonáhle doň raz vstúpiš, tvoj život sa zmení od základov.

V našej pravidelnej rubrike FUNNYBIZ vyhľadávame značky z Česka a Slovenska, ktorých podnikanie je istým spôsobom iné, zaujímavé a nevšedné. Predstavili sme vám už niekoľko rôznych tvorcov a firiem.

Tentoraz sme sa opýtali pár otázok majiteľky slovenského obchodu Candy Store. V ňom nájdeš americké a anglické sladkosti, ktoré by si v regáloch bežných obchodov hľadal len márne. Čím je obchod výnimočný, čo všetko v ňom dostať a aké to je vôbec pracovať v obchode s toľkými chutnými vecami, nám zodpovedala jeho majiteľka Martina.

Sleduj Candy Store na sociálnych sieťach: Facebook | Instagram

Candy Store

Ahoj, v prvom rade nám, prosím, povedz, kto stojí za Candy Store.

Stojím za ňou ja a moja mama, s ktorou sme sa spoločne rozhodli priniesť túto značku na Slovensko. The Candy Store začínalo v Čechách, postupne sa rozrástlo na Slovensko a dokonca má predajňu aj v Mníchove.

Ako vznikla myšlienka vytvoriť/založiť takýto obchod?

Videli sme dieru na trhu. Pred dvoma rokmi na Slovensku takmer nikto neponúkal obľúbené Reese’s, Cadbury, Twinkies alebo napríklad Cheetos. Pritom ľudia, ktorí sa vrátili zo stáže, Erazmu alebo práce v Anglicku a v Amerike tieto maškrty vyhľadávali. Už predtým sme s mamou podnikali s cukrovinkami a toto sa nám zdalo ako príležitosť, ktorú by bola škoda nevyužiť.

Fungovali ste najskôr ako e-shop alebo kamenná predajňa?

Najprv sme otvorili kamennú predajňu na Zámockej ulici a až neskôr sme spojazdnili aj e-shop. Zo začiatku ku nám chodilo veľa záujemcov, ale aj ľudí, ktorí nevedeli, do čoho idú a chceli vyskúšať niečo nové. Ani ponuka veľkých reťazcov nie je neobmedzená a niekedy tie známe sladkosti človeka omrzia. Dostane chuť na niečo nové.

Ako ste vyberali prvé sladkosti, ktoré v obchode budú? Čím ste sa riadili?

Zo začiatku nám radili z Čiech, ale nebolo to veľmi zložité. Mali sme kľúčové zásady ako bohaté zásoby Reese’s Peanut Butter Cups, 20 rôznych skvelých príchutí Arizony, celý jeden regál s asi 10 verziami Pringles a potom ďalšie populárne, ale aj menej známe značky. Dnes už sa riadim vlastnými skúsenosťami a dopytom od zákazníkov.

Candy Store

Akí ľudia u vás najčastejšie nakupujú?

Našim sloganom je “Everyone’s got a sweet tooth”, a v ňom nájdete aj odpoveď na túto otázku. Nakupujú u nás maškrtné deti a ich rodičia, ktorí si sami radi pochutia na niečom netypickom. Chodia ku nám zamestnanci z okolitých firiem na sladkú odmenu po obede.

Navštevuje nás veľa cudzincov, aj preto, že sme v historickom centre a dá sa u nás ľahko občerstviť cestou na hrad. A keďže sme na hradnom kopci, často ku nám zavítajú aj podnikatelia či politici v oblekoch. Zákazníkov tu máme naozaj z každého rožku trošku.

Nakupujú ľudia najčastejšie sladkosti iba pre seba alebo pre nejakú špeciálnu príležitosť?

Teraz v období Valentína ľudia kupovali sladkosti najmä pre svoje polovičky, pred Mikulášom sme mali nával rodičov a všeobecne zákazníkov, ktorí plnili svoje topánky a topánky blízkych sladkosťami. Samozrejme ku nám zavítajú aj “sebci”, ktorí chcú potešiť sami seba.

EMEFKA

Máte aj nejaké vtipné príhody? Podeľte sa s nami o tie najlepšie.

Neviem, či máme vtipné príhody, ale určite sa nájde veľa bizarných. Ľudia si od nás bežne pýtajú lístky na MHD, čerstvé pečivo, baterky a iné veci, ktoré by nám ani vo sne nenapadlo hľadať v obchode so sladkosťami. Raz ku nám prišiel párik dôchodcov s úmyslom nakupovať pyrotechniku.

Niekedy je milé aj to, ako zákazníci reagujú na náš sortiment. Samozrejmosťou sú nadšené výkriky detí, ale pamätám si, že raz sa u nás od šťastia jedna zákazníčka doslova rozplakala. To bolo milé a vtipné zároveň.

Kde všade môžeme nájsť a navštíviť Candy Store?

Aktuálne funguje 10 pobočiek The Candy Store, z toho 8 nájdete v Čechách. Jednou zo zvyšných dvoch je, samozrejme, naša bratislavská pobočka na Zámockej 34 a najnovšie nájdete pobočku aj v nemeckom Mníchove.

Čo z vášho obchodu je najobľúbenejšie, čo ľudia najviac vyhľadávajú?

Najčastejšie zákazníci nakupujú cukrovinky, pretože sú odlišné od tých slovenských. Najobľúbenejšie sú jednoznačne spomínané Reese’s Peanut Butter Cups, čo sú košíčky s arašidovým maslom, zaliate v čokoláde. Ďalej ľudia milujú čokolády Cadbury, Arizony, ktorých máme neúrekom, cukríky Nerds a žuvačky Trident. A keď sa u nás náhodou objaví Clear Cola, do dvoch dní sú všetky zásoby fuč.

Candy Store

Jete aj vy sladkosti? Čo chutí najviac vám?

Ako by som mohla viesť obchod so sladkosťami a nejesť sladkosti? 😀 Každý deň si dám aspoň kúsok čokolády. Nie je ľahké sa ovládať v prostredí plnom cukroviniek a maškŕt. Ale aspoň vždy môžem povedať, že ochutnávam sortiment, aby som potom vedela, čo odporučiť zákazníkovi.

Najradšej mám spomínané Reese’s Peanut Butter Cups v bielej čokoláde. Okrem toho milujem čaje Arizona. Vždy premýšľam pred regálom, kde ich máme vyložené, ktorú príchuť si dnes dám, ale nakoniec aj tak skončím pri kivi/ jahoda.

Myslíte si, že bude niekedy v budúcnosti existovať podobný obchod, ktorý bude predávať niekde v zahraničí České a Slovenské sladkosti?

Myslím, že časť našich potravín sa v zahraničí už dá zohnať. To, či sa otvorí takýto obchod čisto s cukrovinkami, neviem, ale určite by to ocenili Slováci žijúci v Amerike. Nemuseli by si na ceste zo Slovenska priplácať za ďalší kufor plný Horaliek.

Candy Store

Prečo sú Anglické a Americké sladkosti pre ľudí také atraktívne?

Množstvo zákazníkov naše produkty už pozná, pretože sa s nimi stretli v zahraničí. Často si v našej predajni zaspomínajú na ich pobyty v Amerike, či Británii. Veľa našich produktov ste tiež mali možnosť vidieť vo filmoch, najmä tých amerických.

V obchode nemáte len sladkosti, nájdu sa tam aj čaje, pálivé omáčky alebo potraviny na varenie. Čo z týchto vecí, ktoré nie sú práve sladkosti, ľudia vyhľadávajú najviac?

Okrem sladkostí u nás nájdete aj “slanosti”, rôzne nápoje, zdravé cereálie, nátierky, čaje, dochucovadlá, sušené hovädzie mäso a množstvo ďalších zaujímavostí. Veľmi populárne sú u nás nealkoholické nápoje, napr. rôzne príchute Fanty, ktoré inde nedostanete.

Zo slaných pochúťok je favoritom syrový popcorn Jolly Time a známe Doritos, obľúbená pochúťka amerických rapperov. Ľudia milujú aj Cheetos a často skúšajú fazuľky BeanBoozled, ktoré sa nedajú nazvať sladkosťou, pretože je v nich vždy riziko, že neochutnáte čokoládový puding či limetku, ale napríklad psie žrádlo a spotené ponožky.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré! 🙂

EMEFKA

Venuješ sa aj ty niečomu podobnému? Je aj tvoj biznis niečím kreatívny, výnimočný alebo poznáš niekoho, o kom by sme mali napísať? Ozvi sa nám na mail [email protected]

Zdroj obrázkov a titulnej fotky: Candy Store

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 mýtov o populárnych nápojoch, ktorým stále veríme

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME