Sobota 21.5.2022
sk
Zina
cz
Monika

Čaputová: Úctu Červenej armáde nemožno vnímať ako legitimizáciu súčasného kremeľského režimu

Prezidentka Čaputová dnes vzdala úctu padlým v druhej svetovej vojne pri pamätníku v Badíne a na cintorínoch vo Zvolene.


Nemôžeme si v tento deň zavrieť oči pred krutou pravdou. Ruský útok na Ukrajinu je zradou všetkých tých padlých, ktorí bojovali proti skutočnému, a nie domnelému nacizmu a fašizmu. Na sociálnej sieti to napísala prezidentka Zuzana Čaputová pri príležitosti štátneho sviatku Dňa víťazstva nad fašizmom.

„Pred 77 rokmi – 8. mája 1945 – sa na európskom kontinente skončil doposiaľ najtragickejší ozbrojený konflikt v dejinách ľudstva. Odvtedy vojna nebola nikdy bližšie našich hraníc, ako je dnes. Druhá svetová vojna priniesla obrovské utrpenie a smrť viac ako 60 miliónom ľudí.

Slovensko oslobodzovali vojská troch štátov. Okrem 1. československého armádneho zboru v ZSSR to bola Červená armáda a Kráľovská rumunská armáda. Príslušníkom všetkých týchto armád som dnes pri pamätníku v Badíne a na cintorínoch padlých vo Zvolene vzdala úctu,“ uviedla hlava štátu.

Pred 77 rokmi – 8. mája 1945 – sa na európskom kontinente skončil doposiaľ najtragickejší ozbrojený konflikt v dejinách…

Posted by Zuzana Čaputová on Sunday, May 8, 2022

Podľa nej Červená armáda počas 2. svetovej vojny stratila najviac vojakov a patrí jej veľký podiel na ukončení vojny a porážke nacizmu. „Terajšiu úctu, ktorú jej vyjadrujeme, však nemožno vnímať ako legitimizáciu súčasného kremeľského režimu,“ dodala.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť