Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Čaputová vystúpi s prejavom na 77. Valnom zhromaždení OSN v New Yorku

Prezidentka Zuzana Čaputová sa taktiež zúčastní na slávnostnej recepcii podávanej americkým prezidentom Joeom Bidenom a prvou dámou Jill Bidenovou.


Prezidentka Zuzana Čaputová dnes po pohrebe britskej kráľovnej Alžbety II. odlieta do New Yorku v Spojených štátoch amerických (USA), kde sa v utorok 20. septembra koná 77. Valné zhromaždenie OSN.

Prezidentka tu vystúpi aj s prejavom v rámci všeobecnej rozpravy. Ako informuje hovorca prezidentky Martin Strižinec v tlačovej správe, Čaputová sa taktiež zúčastní na slávnostnej recepcii podávanej americkým prezidentom Joeom Bidenom a prvou dámou Jill Bidenovou. Na Slovensko prezidentka odletí vo štvrtok 22. septembra.

V pláne je i stretnutie prezidentky s generálnym tajomníkom OSN Antóniom Guterresom. Okrem toho sú naplánované viaceré bilaterálne rokovania týkajúce sa aktuálnej energetickej krízy. Čaputová sa tiež stretne s krajanmi pôsobiacimi v USA a zároveň odovzdá vysoké štátne vyznamenanie profesorke Ružene Bajscyovej. Táto slovenská rodáčka pôsobí na univerzite v Berkeley a patrí medzi najvýznamnejšie odborníčky na robotiku a umelú inteligenciu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť