Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 31.5.2023
sk
Petronela
, Petrana, Nela
cz
Kamila
Premium odznak

Čas ukázal pravdu. Géniovia, ktorí boli vo svojej dobe považovaní za bláznov

Všetky revolučné myšlienky boli v začiatkoch považované za bláznivé. Aj tie, ktoré mohli zachrániť množstvo ľudských životov.


Jednotlivec to mal v ľudskej spoločnosti vždy ťažké v okamihu, keď chcel svetu predstaviť niečo nové, prevratné, revolučné… Spoločnosť je nastavená na svoje pravidlá, má svojich členov, ktorí sú zvyknutí na svoje pojímanie sveta, a veľmi ťažko prijíma nové myšlienky.

Nové a doposiaľ neznáme veci môžu byť pre mnohých strašidelné, takže namiesto prijatia tejto novej pravdy sa zvyknú ľudia, ktorí prišli s niečím novým, označovať za bláznov. Kto všetko patril spočiatku do klubu geniálnych bláznov?

Lekárske zázraky, fakty o vesmíre, chémia a mnoho iného. Toto všetko sú oblasti, v ktorých sa v minulosti dosiahli objavy, ktoré boli spočiatku zosmiešňované. Oceňované boli až s odstupom mnohých rokov.

John Snow a príčina cholery

Dávno predtým, ako bol John Snow obľúbenou postavou zo seriálu Hra o tróny (Game of Thrones), bolo toto meno spájané s mužom, ktorý v polovici 19. storočia v Anglicku zistil, ako sa šíri cholera.

Tento článok je dostupný členom EMEFKA PREMIUM


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Andrej Jakubík
Moje články na EMEFKA sú hlavne o zaujímavostiach sveta okolo nás. Tých známych, menej známych, živých aj neživých. Doma som v zoológií, botanike, histórií, ale aj záhadách a všadeprítomnej popkultúre. A jedno zvláštne miesto v mojom živote zaujímajú ryby.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje