Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Na prácu čašníka možno netreba vysokú školu, ale jednoznačne oceľové nervy. Zákazníci sú totiž rôzni, a hoci sa nájdu milí a slušní, prevažná väčšina by sa mohla ovenčiť titulom „je*o roka“. Jeden nechce platiť, druhý má v tanieri neexistujúci muchu, tretí sa sťažuje, že tatarák je surový, a štvrtý po tebe píska, akoby si bola pes vo výcvikovom tábore.

Nie je to jednoduché. A potom ešte prídu situácie, o ktoré sa nedávno podelili čašníci na Reddite. Situácie, v ktorých musia čeliť párikom a ich trápnym sociálnym interakciám, ktoré rozhodne nespadajú do kategórie „rozkošné a romantické“. My sme vám tie najvtipnejšie z nich povyberali v tomto článku. 

1. Päť rokov som pracoval v hotelovom bare. Jedného dňa sa pri mojom stole usadil manželský pár a už od začiatku bolo zjavné, že žena ide vybuchnúť od zlosti. Ku mne bola prekvapivo milá, no s manželom neprehovorila jediné slovo. Zapísal som si ich objednávku – on chcel steak, ona cestoviny s omáčkou – a odniesol ju do kuchyne.

O pár minút neskôr dostali jedlo a pustili sa doň. Akurát, keď som sa išiel spýtať, či je všetko v poriadku, sa žena nahnevane postavila a zahlásila: „Vieš čo, drahý? Po*eb sa!“ Nato schytila tanier a vykydla mu celé cestoviny na hlavu a rozkrok. Potom si elegantne prehodila vlasy z jedného pleca na druhé a s gráciou odkráčala preč.

2. Prišiel k nám párik, objednal si večeru a zdalo sa, že všetko ide podľa plánu. Medzi hlavným jedlom a dezertom sa chlapík zdvihol a odišiel na toaletu. Už sa nevrátil. Žena čakala, čakala, čakala… napokon pochopila, čo sa deje.

Zaplatila (za oboch) a pobrala sa na odchod. Videla som, ako vchádza na parkovisko, blúdi od jednej uličky k druhej, až sa napokon zastavila a ostala stáť ako obarená. Jej auto bolo preč.

© Shutterstock

3. Robil som za barom jednej reštaurácie v San Franciscu. Chlapík sa usadil rovno predo mnou, objednal si martini a na jeden hlt ho kopol do seba. Potom druhé. A tretie. V polovici štvrtého sa zastavil, vytasil telefón a nalepil si ho k uchu. Len čo sa na druhej strane ozval hlas, povedal: „Chcem sa s tebou rozviesť.“ A zavesil.

4. Som čašníčka v jednej veľmi známej a veľmi drahej reštaurácii. V ten večer za nami prišiel chlapík a požiadal nás, aby sme nafotili, ako svoju priateľku žiada o ruku. Samozrejme, zavesili to na krk mne. Čo už. Celý večer som stála v úzadí a pozorovala, čo robia, až napokon nadišiel moment, keď sa muž odhodlal.

Nastavila som foťák do správneho uhla, a keď si kľakol na koleno, začala som fotiť hlava-nehlava. Dávala som pozor, aby mi nikto nevbehol do záberu, aby bolo v pohode svetlo a podobné srandy, takže som nevnímala, čo sa medzi nimi odohráva. Vysvitlo, že odmietla. Bola som príliš ďaleko, aby som počula, čo hovoria, takže len viem, že si napokon zbalila veci a so slzami v očiach vybehla von.

5. Na výške som pracoval ako barman v snobskom a predraženom country clube. Celý večer som pozoroval ženu, ako jačí na svojho manžela, ktorý ju úplne ignoroval a ostentatívne koketoval s mladou čašníčkou. Nakoniec to vzdala, vyhučala mu, že je totálny kretén, a odišla preč.

© Shutterstock

Čašníčka sa rozplakala, myslela si, že je to jej chyba, ale nebola. Ten oplzlý dedko ju sem chodil očumovať každý boží deň a vždy jej nechal tringelt vo výške celej objednávky. Pokiaľ nechcela prísť o prácu, musela držať hubu a šúchať nohami. Manželka-nemanželka.

6. Chlapík X a žena sa vášnivo oblizujú na bare. Spoza rohu vybehne Chlapík Y, oni sa rýchlo odtiahnu a tvária sa, že nič. Potom spolu všetci traja odkráčajú do kasína. Neskôr večer sa Chlapík Y vráti na bar, kopne do seba jeden drink a je očividne nešťastný. Spýtam sa ho, čo sa deje. „Akurát som sa rozišiel s frajerkou. Nechala sa pretiahnuť od môjho najlepšieho kamaráta.“

Potom z neho vypadlo, že si to len myslí, lebo sa k sebe dosť majú, a už vyše hodiny ani jedného z nich nevie nájsť. Bolo mi ho ľúto, ale musel som mu to povedať. „Kým si prišiel na bar, vykusovali si tu mandle,“ hovorím. Nepotešil som ho, ale aj napriek tomu mi poďakoval a nechal vysoký tringelt. Vraj teraz aspoň vie, na čom presne je.

© Shutterstock

O tretej ráno sa Chlapík X a žena hádajú na recepcii. Vraj sa nevedia dostať do izby a Chlapík Y (ktorý za izbu platil) sa niekam vyparil. Povedal som im, že som ho stretol na bare – platil a odchádzal. Vtedy sa spustilo šialenstvo. Ani jeden z nich nemal peniaze na izbu, ani jeden z nich nemal peniaze na letenky.

V skratke – Chlapík Y zaplatil svojej frajerke a najlepšiemu kamarátovi výlet do Vegas, aby sa všetci spolu trochu odreagovali. Namiesto toho sa tí dvaja rozhodli spolu vyspať. Posledné peniaze minuli za zaplatenie drinkov z baru, potom bez vecí odišli preč. Ponaučenie? Nepodvádzaj toho, kto ti platí výlet do Vegas.

7. Manželský párik obeduje. Vtom sa žena zdvihne, nahnevane chrstne mužovi do tváre pohár červeného vína a odkráča preč. Chlap sa poobzerá, mykne plecami… a opäť sa pustí do svojich cestovín. Priority.

8. Väčšina našich zákazníkov sú ľudia z online zoznamiek, čo si tu dávajú prvé rande. Krátko po sebe prídu dvaja muži, každý z nich sa usadí pri inom stole. Očividne na niekoho čakajú. Vojde žena, usadí sa k prvému mužovi a začnú spolu horlivo debatovať. Vyzerajú, že im to celkom klape, dobre sa bavia.

© Shutterstock

Vtom sa zdvihne chlapík od druhého stola, podíde k nim a hovorí: „Ahoj, ja som ten a ten. Nie si ty náhodou tá a tá?“ Baba očervenie ako paradajka, ospravedlní sa svojmu spolusediacemu a odíde s chlapíkom k vedľajšiemu stolu. Krátko nato vojde druhá žena, opäť sa usadí k prvému chlapíkovi a opäť sa dajú do reči. Neviem, ako to nakoniec celé dopadlo, ale bolo dosť komické sledovať ich.

9. Nie som čašníčka. Pracujem v kuchyni v jeden malej pekárničke, ale bola som tam, keď sa to celé zomlelo, tak prečo sa nepodeliť? Boli asi dve hodiny poobede, keď do pekárne prišiel mladý párik a objednal si dvakrát polievku. Čašníčka zobrala objednávku, a keď sa vracala z kuchyne, čo nevidí?

Ženská má vyložené nohy na stole, žabky v ruke a chlapík jej veľmi lačne oblizuje palce. UPROSTRED REŠTAURÁCIE. Čašníčka tam stála ako obarená, pozerá na nich a nevie, ako im slušne naznačiť, nech s tým ku*va prestanú. Videli ju, vedeli, že tam stojí, ale nenechali sa rušiť. Chlapík cucá palec, čo mu sily stačia, žena začína vzdychať.

Slušnosť išla bokom. Vyhodili sme ich pomaly aj so stolom a majú prísny zákaz vstupu do všetkých našich pobočiek. Čašníčka, ktorá ich obsluhovala, mala pravdepodobne doživotnú traumu, a na zvyšok zmeny si radšej zobrala voľno. A taký to bol pekný letný deň…

10. Je happy hour. Pri jednom stole sedí pár, lejú do seba jedno pivo za druhým a očividne im je dobre. Chlapík objedná cibuľové krúžky a potom sa tvári, že jedným z nich žiada svoju polovičku o ruku. Ona to brala ako srandu, natiahla si cibuľový krúžok na prst a povedala áno. Začali sa smiať… vtom chlapík padol na koleno a z vrecka vytiahol skutočný prsteň. Potom sa už nesmiala.

© Shutterstock

Zdroj: SmashDudeBoi / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť