Čašníci sa môžu báť o svoje miesta. Prichádza robotická mačka, ktorá ich má nahradiť

Introvertom svitá na lepšie časy.

Zdroj: PuduTech

Každoročná výstava Consumer Electronics Show (CES) privedie do luxusných priestorov v Las Vegas technologické firmy z celého sveta. Spoločnosti predstavia svoje najnovšie výdobytky, ktoré zmenia našu budúcnosť, ale aj úplne zbytočné haraburdy a prepadáky.

Dopredu nikto nevie, ktorý produkt čaká aký osud po uvedení na trh. Čo tak mačací robočašník? BellaBot od čínskeho výrobcu PuduTech znie príliš dobre na to, aby sa jeho cesta skončila neúspešne.

Hlavnou funkciou Bellabota je podľa portálu Gizmondo zaniesť objednané jedlo a pitie k stolom zákazníkov. Slúžia na to štyri tácky, na ktoré dokáže personál naložiť všetko to, čo treba. Robot si počas toho musí poradiť s náročným pohybom v priestoroch plných prekážok. Silne introvertní zákazníci ocenia, že mačací čašník ich zachráni pred jedným „dobrý deň“ a „ďakujem“.

Po príchode k cieľovému stolu BellaBot zamňauká, aby upozornil na svoju prítomnosť (lebo meter a pol vysokú robomačku je také ťažké si všimnúť). Mačička reaguje na ľudský dotyk – keď ju poškriabeš za ušami, na jej tvári sa zobrazí radostný výraz.

Ak to ale budeš robiť dlho, mačka bude mať pocit, že ju zdržiavaš a znervóznie. Následne ťa upozorní, aby si jej umožnil pokračovať v robote.

View this post on Instagram

【生態夥伴動態】普渡科技推出兩款全新餐飲機器人,讓機器人“再一次普渡”餐飲行業🍽️⁠ ⁠ 在發布會上,普渡科技宣布將於2020年1月啟動“千城計劃”,為全球上千個城市中符合機器人配送條件的餐廳提供低成本或免費試用服務,讓餐飲機器人惠及下沉市場,進一步推動餐飲機器人大規模普及。⁠ ⁠ 🗨️“普渡科技將從'最有價值的餐飲機器人公司',一步步朝著'最有價值的移動機器人公司'進化,並最終成為'最有價值的機器人公司'、'最有價值的高科技公司'。”張濤在發布會尾聲闡釋了普渡科技未來的發展路徑。⁠ ⁠ 🔗了解更多:http://bit.ly/2Z9vjMR⁠ ⁠ #roboticsecosystem #bellabot #robot #partner

A post shared by IngDan Hong Kong (@ingdanhk) on

Bellabot nadväzuje na svojho nemačacieho predchodcu PuduBota, používaného asi v 2000 reštauráciach po celom svete. PuduTech svoje stroje vyvíja predovšetkým pre čínske reštaurácie, ktoré sa stretávajú s problémom nedostatku pracovných síl. Dobrá otázka je, ako je vlastne možné, že v miliardovej Číne chýbajú ľudia na nekvalifikovanú prácu?

Zdroj: gizmodo.com.au

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veľká láska a oddanosť. Umelkyňa tvorí krásne obrazy inšpirované životom s jej psíkom (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME