Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Ako čašník je človek do cudzích záležitostí zainteresovaný často viac, ako by sám chcel. Jasné, zdieľať s nimi pekné chvíle je jedna vec, ale byť súčasťou príšerného rande a nemôcť s tým absolútne nič urobiť… to už je iná káva. Nuž, týmto čašníkom sa to stalo. O svoje tragikomické historky sa nedávno podelili na Reddite a my sme v tomto článku povyberali tie najlepšie z nich.

1. Chalan prišiel do nášho steakhousu v sobotu o siedmej večer, bez rezervácie. Povedal, že dnes chce svoju priateľku požiadať o ruku. Z ľútosti som ho usadil, ale bol to najhorší stôl v celej reštike, zašitý úplne vzadu pri záchodoch. Uprostred večere si kľakol na koleno, poobzeral sa okolo seba a začal sa divne ošívať.

Očividne čakal, že si to niekto všimne, ale absolútne nikto ich neregistroval. On aj jeho priateľka netrpezlivo čakali, kým ostatní stíchnu alebo začnú tlieskať, alebo hocičo iné, ale nikto im nevenoval ani najmenšiu pozornosť. Smutne teda zašepkala „áno“ a vrátili sa k jedlu, akoby sa nič nestalo. Ale nevadí, na svoje prvé výročie sa vrátili zas a tentokrát dokonca chalanisko urobil rezerváciu vopred.

2. Minulý rok na Valentína. Išlo to hladko – očividne sa bavili, mali sa o čom rozprávať, nahlas sa smiali a zdalo sa, že je všetko na dobrej ceste. Až sme sa na nich s kolegyňou smiali, akí sú rozkošne hluční. No potom sme začuli, ako chalan hovorí: „…a ešte nie si vydatá, že? Prosím, povedz mi, že nie si vydatá.“ A ona začala: „No, vlastne…“ Ostali síce až do záverečnej, ale už sa zase tak dobre nebavili.

Shutterstock

3. Párik pubertiakov sedel nad obrovským zmrzlinovým pohárom a nervózne sa držali za ruky. Keď dojedli zmrzlinu, začali pretriasať svoje – veľmi explicitné – posteľné túžby. Mohli mať tak maximálne štrnásť a mne bolo neskutočne trápne prerušiť ich a spýtať sa, či si dajú ešte niečo.

4. Prišiel chalan s babou, už od začiatku to medzi nimi neiskrilo. On sa ju očividne snažil ohúriť svojím mačovským postojom a ona len preto, aby to mohla čo najskôr zabaliť, predstierala, že mu to žerie. Na konci zahlásila, že si domov berie taxík, a chalan odišiel bez nej. Môj kolega sa jej išiel opýtať, či si dá ešte niečo. Objednala si drink, potom ďalší a nakoniec si vypýtala jeho číslo. Takže koniec dobrý, všetko dobré… nie?

5. Bolo zjavné, že sú na prvom rande. Chalan dostal hneď po predjedle brutálnu sr*čku a každých päť minút sa musel porúčať na záchod. Pracujem v malej reštaurácii, máme tam naraz tak maximálne päť stolov, takže si to okamžite každý všimol. Vždy, keď sa postavil, ozval sa celým priestorom tlmený smiech. Až mi ho bolo ľúto.

Shutterstock

6. Reálne som videl chalana, čo si k nám dovliekol babu a snažil sa ju nadrogovať. Ani to neskrýval. Keď odišla na záchod, nasypal jej niečo do pitia a ešte sa pri tom aj slizko uškŕňal. Rád by som podotkol, že robím v pizzerii. Kto zoberie dievča za bieleho dňa do pizzerie, aby ho mohol nadrogovať?! Pochopiteľne, zavolal som policajtov.

7. Na konci večere dva páriky, čo boli na dvojitom rande, zdrhli bez platenia. Utekal som za nimi. Slečny nevedeli, čo sa deje, páni im totiž povedali, že zaplatili, kým boli na záchode. Nezaplatili, ani len so sebou nemali peniaze, a tak to napokon museli zaplatiť ony. Keby som to bol ja, prepadol by som sa od hanby.

8. Počas mojej zmeny prišli na rande dvaja muži – beloch a černoch. Sedeli pri zadnom stole a celkom dobre im to išlo. Vtedy sa beloch postavil, odišiel na záchod, a keď sa vrátil, automaticky si prisadol k prvému černochovi, ktorého zbadal. Chvíľu spolu kecali a všetko by bolo fajn… keby ten „jeho“ černoch nesedel o dva metre ďalej pri inom stole a nesnažil sa ho zabiť pohľadom. Predpokladám, že druhé rande asi nebolo.

Shutterstock

9. Mali sme stálu zákazníčku, ktorá k nám každých pár týždňov chodila s iným chlapom. Vždy si objednala to isté – najväčšie jedlo v ponuke. Aj dospelí chlapi ho majú problém zjesť, ale ona to vždy spráska za päť minút. Jej spoločníci nechápavo pozerajú a nevedia, kam to do nej ide. Až raz prišla s chlapíkom, ktorý si objednal to isté. Obaja to zjedli, pozreli sa na seba a potom si objednali ešte jednu porciu na polovicu. Dúfal som, že si ho zoberie za muža… ale o pár týždňov prišla zase s iným.

10. Karta zamietnutá. Muž bol zjavne na prvom rande, nechcel som ho strápniť, a tak som si ho zavolal bokom. Vraj je to moja chyba, nech skúsim ešte raz, a kým som ho stihol zastaviť, už sedel naspäť pri stole. Skúsil som znovu. A potom zas. A ešte asi trikrát, ale odpoveď z pokladne bola stále rovnaká – nedostatok prostriedkov na účte.

S malou dušičkou som podišiel k stolu a povedal, že asi máme problém s terminálom, či náhodou nemá ešte inú kartu. Strčil mi do ruky ďalšiu a opäť sa opakoval ten istý scenár. Nedostatok prostriedkov na účte. Zamával som naňho, on sa nasrdene postavil a vtedy si už aj žena všimla, že sa niečo deje. Začal po mne jačať, že som neschopný a neviem to obsluhovať, veď on si je predsa istý, že TAM MÁ PENIAZE! Dal mi do ruky tretiu kartu. Zamietnutá. Nakoniec to zaplatila ona.

Shutterstock

11. Žena si sadla k zarezervovanému stolu, povedala, že ešte niekoho čaká, a dala mi stručný popis. O desať minút sa chlapík objavil vo dverách. Navigovala som ho k správnemu stolu a len čo ho žena zbadala, vyskočila na rovné nohy a zakričala: „Ahá! Ja som vedela, že si to ty!“ Bol to manžel jej sesternice.

12. Muž prišiel s podstatne mladšou ženou a nechali na bare nekresťanské peniaze. Žena po niekoľkých hodinách odišla, muž sa išiel osviežiť na záchod, a keď sa vrátil, odtiahol si ma bokom. „Za chvíľu príde moja manželka. Toto by mohlo ostať medzi nami,“ povedal a vopchal mi do vrecka dvestovku. Čo oči nevidia, to srdce nebolí… a mne to zaplatilo nájom.

13. Malý bar, živá hudba, asi 30 ľudí. Rande išlo podľa plánu, párik pri zadnom stole najprv veselo štebotal a potom sa spolu odpratali na záchod. Niekoľko minút bol pokoj, nikto si nič nevšimol, keď tu zrazu počujem, ako barman jačí na celý podnik: „No to snáď nie! Nech ich boh chráni, keď mi j*bú na umývadle!“ Nahnevane pochodoval smerom k záchodom, všetky oči na ňom, a vtedy sa otvorili dvere. Vyšiel z nich párik, najprv boli spokojní, neskôr o čosi menej, keď im došlo, čo sa vlastne deje. Rýchlo zaplatili a červení až za ušami sa pakovali preč.

Shutterstock

14. Prišiel o niečo skôr a oznámil mi, že pozval dievča na obed a budú tu mať prvé rande. O chvíľu prišla aj ona. Začali sa rozprávať, on si objednal drink, ona vodu, doniesol som im to a o pár minút som sa vrátil s ponukou predjedál. „Máme všetko, čo potrebujeme,“ zastavil ma muž a poslal ma s lístkom kade ľahšie. Toto sa zopakovalo niekoľkokrát.

Prišiel som, ona otvorila ústa, že si ide objednať, a on to celé zrušil. Snažil som sa zobrať objednávku aspoň od nej, ale zakaždým ju zastavil. Len si objednával ďalšie drinky a ona sŕkala vodu. Asi po hodine sa zdvihla, že už musí ísť, a on sa ma po jej odchode nechápavo pýtal, čo urobil zle. „Nuž, keď si ju pozval na obed, asi čakala, že sa naje.“ Pozeral na mňa, akoby som mu práve povedal, že sa má zohnúť a oblízať si vlastný zadok.

15. Dojedli. Po predjedle, dvoch najdrahších hlavných chodoch a troch fľaškách vína v hodnote mojej mesačnej výplaty sa ma – pred ňou, podotýkam – opýtal: „Počuj, kámo. Videl si, čo sme mali. Čo by som mal ešte kúpiť, aby mi dnes večer dala?“

Shutterstock

Zdroj: Flavor_Town_ / Reddit


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.