Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj
Zdroj: ©Shutterstock

Časopis Time zverejnil zoznam najvplyvnejších ľudí sveta. Nechýba medzi nimi Zelenskyj či Putin

V zozname sa objavilo aj viacero ďalších umelcov či lídrov.

Časopis Time vydal svoj pravidelný zoznam najvplyvnejších ľudí na svete. Umiestnilo sa v ňom viacero umelcov, politikov, lídrov či aktivistov. Kto sa do zoznamu dostal tento rok? V kategórii umelcov sa z umiestnenia tešili herci Simu Liu, Andrew Garfield či Zoë Kravitz.

Na ďalších priečkach nájdeme aj Sarah Jessicu Parker, Amandu Seyfried, Petea Davidsona, Channinga Tatuma či Arianu DeBose. V kategórii inovátorov nájdeme herečku a speváčku Zendayu, režiséra Taiku Waititiho či speváčku Mirandu Lambert.

Zelenskyj aj Putin

V kategórii titanov sa umiestnil riaditeľ Applu Tim Cook, moderátorka Oprah Winfrey, herečka Michelle Yeoh či spisovateľka Sally Rooney. Medzí lídrami nechýbal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ale ani jeho ruský náprotivok Vladimir Putin. Okrem nich sa do zoznamu dostal aj americký prezident Joe Biden či predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen.

Shutterstock

V kategórii ikony zase nájdeme herca Keanu Reevesa, herečku Issu Rae, tenistu Rafaela Nadala či speváčku Adele. Zelenskyj bol na čele hlasovania čitateľov týždenníka Time o osobách, ktoré si podľa nich zaslúžia zaradenie do každoročného zoznamu najvplyvnejších ľudí Time 100.

Hlasovania sa zúčastnilo viac ako 3,3 milióna ľudí, uviedol týždenník na svojej webovej stránke. Kompletný zoznam najvplyvnejších ľudí nájdeš na webe Time.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť