Utorok 17.5.2022
sk
Gizela
cz
Aneta
, Anetta

Časti mramorového obkladu z Istropolisu využije divadlo aj študenti

O poškodené časti obkladu prejavilo záujem divadlo, vysoká aj stredná škola, ale aj samospráva.


Poškodené časti mramorového obkladu z bývalého Domu odborov Istropolis na Trnavskom Mýte v Bratislave využije divadlo aj študenti.

Ako informoval investor nového projektu Immocap, návrh Nového Istropolisu preberá po svojom predchodcovi nielen tvaroslovie fasády a interiéru, ale počíta aj s využitím mramorového obkladu. „Spoločnosť Immocap ho preto postupne citlivo demontuje platňu po platni,“ uviedol developer s tým, že poškodené časti obkladu nájdu využitie v divadle aj v rámci výučby.

TASR

O časti mramorového obkladu okrem iných prejavilo záujem divadlo, vysoká aj stredná škola, ale aj samospráva. „Druhú šancu na život tak dostane v divadle Nová scéna, kde ho využijú na opravu interiérových obkladov, pracovníkom Prírodovedeckej fakulty UK zasa poslúži na študijno-výskumné účely a menšie úlomky sa ušli aj študentom zo Školy umeleckého priemyslu Josefa Vydru v Bratislave, ktorí ho využijú na praktickú výučbu,“ vysvetlil stavebník. Kusy, ktoré bude možno po vyčistení a opracovaní opätovne využiť, uskladňuje Immocap priamo v areáli miznúceho Domu odborov, kde počkajú na ďalšie spracovanie. Ostatné časti investor recykluje a vyrába z nich terrazzový povrch pre Nový Istropolis.

Developer plánuje na Trnavskom Mýte vybudovať nový projekt, ktorý má vytvoriť priestor pre bývanie, prácu, trávenie voľného času a zachová aj kultúrno-spoločenskú funkciu. Voči zbúraniu Domu odborov sa zdvihla vlna kritiky zo strany odbornej aj širokej verejnosti, napriek tomu však investor na základe povolenia koncom januára začal s búracími prácami. Na zachovanie pôvodnej stavby Istropolisu vyzývala aj Komisia pre kultúru, médiá a ochranu kultúrneho dedičstva pri Mestskom zastupiteľstve v Bratislave, či Spolok architektov Slovenska.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť