Zdroj: ©Shutterstock

Často zabúdaš? 10 rád, ako si poradiť so slabou pamäťou

Čo je kľúčom k lepšej pamäti?

Povedz si to nahlas

Toto síce môže vyzerať trošku zvláštne, ale hovoriť si veci nahlas je tiež efektívnym spôsobom, ako zatočiť so zábudlivosťou. Keď sa snažíš niečo si zapamätať, vyslov to nahlas. Táto metóda pomáha prepojiť slovnú a vizuálnu pamäť.

Influencerka zúri. Kvôli nevhodnému outfitu jej nedovolili nastúpiť do lietadla

Mohlo by ťa zaujímať:

Influencerka zúri. Kvôli nevhodnému outfitu jej nedovolili nastúpiť do lietadla

Povedz to niekomu

Prípadne skús informácie, ktoré si potrebuješ zapamätať, niekomu povedať. Diskutovať o nových informáciách s priateľmi alebo rodinou môže zlepšiť tvoju schopnosť si ich zapamätať.

Relaxácia

Veľkým faktorom, ktorý negatívne vplýva na pamäť, je stres. Keďže v dnešnej dobe je veľmi náročné vyhnúť sa stresu, vhodné je venovať čas relaxačným technikám. Pri takej meditácii, joge alebo dýchacích cvičeniach si tvoj mozog oddýchne a bude schopný lepšie prijímať informácie.

Opakuj si informácie

Stará známa fráza – opakovanie je matkou múdrosti – je naozaj pravdivá. Čím častejšie si informácie pripomíname, tým pravdepodobnejšie si ich zapamätáme dlhodobo. Takže, opakovanie je nielen matkou múdrosti, ale aj kľúčom k dokonalej pamäti.

zábudlivosť pamäť
Shutterstock

Požiadaj o pomoc

Ak si myslíš, že tvoja zábudlivosť je nad rámec normálu, neboj sa vyhľadať pomoc. Existuje viacero možností zdravej podpory pamäti a funkcie mozgu, no je dôležité, aby si to konzultoval s lekárom alebo neuropsychológom.


Tagy:
Najčítanejšie
Podobné