Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.12.2023
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Čech sa vybral do hôr len v trenkách a v rukaviciach, museli zasiahnuť záchranári

Českí turisti dokážu vždy vynájsť nové spôsoby, ako si ublížiť.


Každý, kto sa pohybuje v oblasti horskej turistiky, alebo aspoň pozorne sleduje médiá, vie, že českí turisti sú zvláštna sorta. V žiadnej inej skupine ľudí nenájdeš toľko osôb, vytrvalo podceňujúcich sily prírody a ohrozujúcich vlastné životy.

Bohaté skúsenosti s nezodpovednými českými turistami majú záchranári na Slovensku aj v Chorvátsku. Avšak aj na domácej pôde dávajú záchranným zložkám poriadne zabrať! Ako píše web iDnes, záchranári museli pomôcť mužovi, ktorý sa najvyšší vrch v Česku snažil pokoriť len v trenírkach a rukaviciach.

Najväčší fanúšik Wima Hofa

Trojica mladých mužov sa vybrala na horskú túru na Sněžku. Kým dvaja z nich boli oblečení relatívne vhodne, tretí mal na sebe len rukavice, topánky a krátke nohavice. Páni si na výlet vybrali veľmi zvláštny čas, pretože počas túry čelili dažďu a stopercentnej vlhkosti vzduchu.

Někteří turisté jsou nepoučitelní. Tříčlenná skupinka turistů ve věku okolo dvaceti pěti let se dnes vydala na horskou…

Posted by Horská služba ČR – oficiální stránka on Thursday, December 22, 2022

Ako pre iDnes povedal hovorca Horskej služby Marek Fryš, v takýchto podmienkach dochádza k vyčerpaniu organizmu extrémne rýchlo. Pre trojicu turistov preto vyrazili záchranári na štvorkolke z Pece pod Sněžkou. Stav mladých mužov našťastie nevyžadoval hospitalizáciu a po transporte do bezpečnej lokality boli ponechaní sami na seba.

Veľa podobných prípadov

Chlapík v kraťasoch tvrdí, že sa snažil nadviazať na svoj minuloročný výkon – Sněžku údajne takto vystrojený zdolal v -10 stupňoch. Teplota však nemusí byť kľúčovým faktorom a sychravé počasie môže spôsobiť problémy aj skúseným turistom.

Krkonošskí záchranári uvádzajú, že podobných prípadov ako je tento, mali za tento rok hneď niekoľko. Kedy sa turisti naučia zodpovednosti? Preceňovaním vlastných schopností môžu ohroziť nielen seba, ale aj obetavých záchranárov, ktorí sa im pokúšajú pomôcť.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.