Celé mená slávnych značiek, ktoré pravdepodobne nepoznáš

Vieš, čo znamená skratka cukríkov M&M’s?

Zdroj: James Orr / Unsplash

Niektoré značky a firmy poznajú ľudia na celom svete. To znamená, že firma má nielen dobré marketingové oddelenie, ale aj názov, ktorý si ľudia ľahko zapamätajú. Niektoré značky sú však len skratkami iných názvov, ktoré my dnes už ani nepoznáme. Schválne, vieš z čoho pôvodne vznikol názov Tesco či Durex?

CISCO

Táto IT firma má v názve posledných päť písmen z názvu mesta San Francisco, a aj samotný symbol firmy pripomína slávny most Golden Gate. 

https://www.flickr.com/photos/kaoticsnow/2545501737

3M

Skratka pochádza z celého názvu firmy, ktorej všetky tri slová začínajú na písmeno M, a to je Minnesota Mining and Manufacturing. Možno ti táto značka na prvý pohľad nič nehovorí, ale vyrábajú napríklad tie slávne papierové lepky Post-it. 

https://www.flickr.com/photos/tabor-roeder/31135998640

YKK

Máš na svojom oblečení nejaký zips? Pozri sa naň. Na 90% je na ňom napísaná skratka YKK, ktorá patrí najväčšiemu svetovému výrobcovi zipsov, japonskej firme Yoshida Kogyo Kabushikikaisha. 

https://www.pexels.com/photo/blue-jeans-clothes-pants-39697/

eBay

Pierre Omidyar, zakladateľ firmy, chcel svoju novovzniknutú firmu nazvať Echo Bay, podľa jedného mesta v Amerike, ale toto meno bolo už obsadené jednou ťažobnou firmou, a tak musel Pierre názov svojej firmy skrátiť na eBay. 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:EBay_campus.jpg

BMW

Názov firmy, vyrábajúcej osobné autá bez blinkrov, je skratka z nemeckého Bayerische Motoren Werke, čo v preklade znamená bavorské motorové podniky. 

https://pixabay.com/sk/photos/bmw-m4-kabriolet-bmw-m4-3169357/

ADIDAS

Nie, nie je to skratka z “All day I dream about sport” alebo niečoho podobného. Adidas je len skratka z mena a priezviska jeho zakladateľa Adolfa, prezývaného Adi, Dasslerera. 

https://www.flickr.com/photos/warrenski/4451793040

FIAT

Talianske autá značky Fiat sú pomenované podľa prvých písmen z Fabbrica Italiana Automobili Torino, čo v preklade znamená talianska automobilová továreň v Turíne. 

https://www.pexels.com/photo/photo-of-pink-fiat-500-car-1009873/

M&M’s

Slávne čokoládové cukríky M&M’s dostali svoje meno po zakladateľoch Forrestovi Marsovi, synovi zakladateľa tyčiniek Mars, a Bruceovi Murriem, synovi majiteľa americkej čokoládovej spoločnosti Hershey’s, ktorý mal vo firme 20% podiel. 

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:M_%26_Ms_(3685102458).jpg)

Tesco

Kto by to bol povedal, že aj Tesco je skratka. Jack Cohen, syn poľských židov, ktorí sa na konci 19. storočia vysťahovali za lepším životom do Londýna, založil firmu Tesco v roku 1919. Názov vznikol zo spojenia počiatočných písmen firmy dovážajúcej čaj zo zámoria, Thomas Edward Stockwell, ktorú Cohen kúpil a prvých dvoch písmen svojho vlastného priezviska. 

https://www.flickr.com/photos/talk2santosh/15706375514/in/photolist-pVVheQ-7UCyQ4-7UCz7F-7UFrLh-7UFNQo-7UFkXd-7UCaHx-hoU5zF-hifEjF-dVzE9t-6C6izK-7UCeQB-fv7Um8-7UBVRr-7UFgbs-hoTCdq-7UFDXY-7UC9yH-7UC9eT-7UFAVU-7UFKEU-dDU5oS-7U14ym-7UF7mW-7TWNUT-7UBMMV-7UBXiV-nyVBh3-dDpkmF-65pMmW-7eQWTH-78Ambm-7TWQ4k-8uuBnt-hQdxgT-3QrPL-cxLqx5-7UFvWj-7UFsJ5-7UC5ak-4eGqwU-7UCpV8-cUtqLW-hoTh4s-7U13ru-7UC8gP-7UFQkY-7UF9ku-7U13Wb-2HDLhE

JBL

Firma JBL vyrába audio zariadenia a názov je jednoducho odvodený z iniciálok jej zakladateľa, Jamesa Bullougha Lansinga, ktorý sa môže pýšiť aj tým, že ozvučil prvý film v dejinách kinematografie. 

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:JBL_Flip_3_bluetooth_speaker_(DSCF2653).jpg)

Durex

Značka najznámejšej pánskej ochrany je skratka vytvorená z prvých slabík slov Durable Reliable Excellence, ktoré v preklade znamenajú odolnú spoľahlivú dokonalosť a mali vystihovať najdôležitejšie charakteristické črty tohto produktu. 

https://www.flickr.com/photos/draco2008/6299790927

PEZ

Cukríky nášho detstva PEZ sú pomenované podľa nemeckého slova pre mätu, Pfefferminze, odkiaľ autor vybral a použil písmená P, E a Z.  

https://www.flickr.com/photos/ruthanddave/495213987

C&A

Táto značka oblečenia bola založená holandskými bratmi Clemensom a Ausgustom Brenninkmeijerovcami v roku 1841. A písmená C a A sú jednoducho iniciálkami bratov. 

commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:C%26A_shop_in_Budapest,_Hungary.jpg)

DHL

Doručovacia firma DHL je známa po celom svete. Zamyslel si sa niekedy, čo vlastne písmená DHL znamenajú? Ide o počiatočné písmená z priezvisk Adriana Dalseya, Larryho Hillbloma a Roberta Lynna, zakladateľov spoločnosti. 

https://pixabay.com/sk/photos/lietadlo-lietadl%C3%A1-komer%C4%8Dn%C3%A9-n%C3%A1kladn%C3%A9-750753/

YAHOO!

Americká internetová spoločnosť Yahoo je vytvorená z počiatočných písmen vety Yet Another Hierarchically Organized Oracle. V preklade len ďalší hierarchicky organizovaný veštec. Zaujímavé, však? 

https://www.flickr.com/photos/esthervargasc/8939222795

HTC

Taiwanský výrobca mobilných telefónov HTC má meno svojej firmy odvodené od High Tech Computer Corporation.  

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HTC_Desire_-_FriendStream.jpeg

M·A·C

Mnoho dievčat zbožňuje výrobky kozmetickej spoločnosti M·A·C, ale len málo z nich vie, čo jednotlivé písmená označujú. Dámy, M·A·C je skrátene Make-up Art Cosmetics. 

https://www.flickr.com/photos/chrisyarzab/34176860936/in/photostream/

IBM

IBM je popredná svetová spoločnosť podnikajúca v odbore informačných technológií a preto neprekvapuje, že IBM sú prvé písmená z International Business Machine.  

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:IBM_logo_in.jpg

Lego

Slávna dánska značka kociek na hranie je pomenovaná podľa dánskej vety Leg godt, ktorá znamená, dobre sa hrať

https://www.publicdomainpictures.net/cs/view-image.php?image=195702&picture=obrazek-z-lego-kusu

Nikon

Nippon Kogaku znamená japonská optika po japonsky. A niet divu, že Nikon patrí medzi najznámejšie značky výrobcov fotoaparátov s vynikajúcimi fotografickými šošovkami.  

https://pixabay.com/sk/photos/nikon-kamera-objekt%C3%ADv-slr-690631/

Zdroj: digitalsynopsis.com, msn.com, wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
8
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
BACK TO THE MEMES: Veľké zhrnutie mesiaca jún

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME